Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Találtam a kertben egy Szent...

Találtam a kertben egy Szent István király korából származó pénzérméket, és gombokat. Rájuk van írva hogy Szent István király. Ezeknek van valami értéke?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 17:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
azok nagyon értékesek.
2011. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha rá van írva, hogy Szent István,akkor biztos nem az ő korából van. Ugyanis őt csak Szent LÁszló idejében avatták szentté.

Valamint ha el tudtad olvasni,akkor valószínüleg max. 200 éves lehet.

De a legvalószínűbbnek azt tartom,hogy a múlt század elején kiadott emlékérmék egyike.

Ezen az oldalon kereshetsz, hátha megtalálod:

[link]

Vagy vidd egy numizmatikai boltba,ott megmondják,hogy mikori.

2011. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tölts fel egy fotót róla. Erősen kétlem, hogy szent István kora beli lenne... Pláne, hogy akkor nem István volt a neve, hanem STEPHANUS!
2011. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
...és nem a neve volt az érméken, hanem a jele.
2011. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
oké, majd töltök fel képet. Akkor ezek szerint nem érvényes
2011. máj. 13. 17:45
 6/12 A kérdező kommentje:
Van olyan is köztük amin csak egy korona van , de írás nincs rajta.
2011. máj. 13. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Amit találsz a földben bármi kincs az állam tulajdona. szóval ne reklámozd még ha nagyon értékes is.


Mi a kertünkben egyszer máriást találtunk, apukám rögtön lemosta kiskefével megtiszt´titotta, és kiderült akkor tartja meg az értékeét ha marad tisztítatlan. de a földböl elö került dolgok az állam tulajdona.

2011. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tavaly is találtam a kertben egy érmét, rézből van, és rá van írva hogy Magyar Királyi Váltópénz 1882
2011. máj. 13. 18:02
 9/12 A kérdező kommentje:

ez az amelyiken nincs írás, csak istván koronája van rajta ,és rézből van , nem olyan jó minőségű a kép, mert telóval készítettem


[link]

2011. máj. 13. 18:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Húha! Ez igen erősen nem István koronája, bizonyítottan későbbi. És ugye tudod, hogy hányadik században ferdült el rajta a kereszt? Lám-lám, mire jó a történelemtudás. :-)
2011. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!