Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi munka helyett 2 hetes...

Alkalmi munka helyett 2 hetes határozott idejű foglalkoztatás?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy 10 napot fogok dolgozni alkalmi munkásként bejelentve, a minimálbér arányos összegéért. A könyvelő viszont 2 hét határozott idejű munkaviszonyra jelentett be, ráadásul 97.000.- havi bruttóval. Jelenleg BPJ-n vagyok, az önkormányzatnál előre bejelentettem, hogy dolgozni fogok. Azt mondták, a BPJ mellett lehet havi 15 nap alkalmi munkát vállalni. Ezzel a határozott idejű szerződéssel akkor elveszítem az erre a hónapra járó BPJ-t?
2011. jún. 12. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra az időre, amíg munkaszerződéssel dolgozol (mex. 90 napig) szüneteltetik a BPJt. Ez alól a alkalmi munka kivétel. Ráadásul előre be kell jelenteni, ha munkaviszonyt létesítesz.

Ha még nem kezdődött meg a munkaviszonyod, vonja vissza a bejelentést a könyvelő, és jelentsen be egyszerűsített foglalkoztatással.

2011. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hétfő óta dolgozom, én úgy tudtam alkalmi munkásként, pénteken derült ki, hogy mégse. Nekem nagyon nem mindegy, hogy most konkrétan néhány ezer forintért dolgozok, vagy van értelme is. A BPJ mellé jól jött volna a pluszpénz, így meg ezek szerint helyette fogom kapni. Még mielőtt valaki félreértené, nem azzal van a gond, hogy munka nélkül akarok pénzhez jutni, hanem azzal, hogy amit elvállaltam, nem tettem volna ha tudom hogy hasznom nincs belőle, csak károm keletkezik...
2011. jún. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!