Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladósodás egy ismerősnek...

Eladósodás egy ismerősnek felvett hitel miatt! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy ismerős kicsikart a szüleimből több százezer forintot + 800 000 hitelt, amit majd úgy volt, hogy ő fizet, de a mi nevünkön van. (neki már nem adtak hitelt, annyi volt neki) Én hiába győzködtem őket, hogy ez hülyeség, az az ismerős adott 60 000 Ft-ot belőle, ezért belementek. Most a helyzet az, hogy ő nem fizeti (nem tudja), az egész a mi nyakunkra szakadt, és már ott tart a családi kassza, hogy 600 000-res minusz a folyószámlán, 800 000-res további hitel, + még 2 hitelkártya. Ilyen esetben mit lehet tenni? A család lassan be fog csődölni ez a hülyeség miatt (vagyis már be van). Nem lehet valahogy átíratni az ismerős nevére? Aki tud segíteni, pls írjon valamit, mert kezd egyre kilátástalanabb lenni a helyzet.
2011. jún. 15. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet. Irathattok vele egy paprt, hogy mennyivel tartozik,de azzal sem értek semmit.(és hülye lenne aláírni)
2011. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hitelt felvenni egy olyan embernek, aki már most is becsúszott a saját hitelei alá? Bölcs dolog...
2011. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tudom, és a legrosszabb az egészben, hogy nem tudtam lebeszélni őket. Most meg mi csődölünk be...

Olyat nem lehet, hogy átíratni az ő nevére? Vagy ha ő átvállalná?

2011. jún. 15. 21:29
 4/16 anonim ***** válasza:

Sajnos bizonyíték híján itt csak a verőemberek segíthetnek.

Az egyetlen járható út az lenne, ha sikerülne rávennetek hogy fizessen nektek, de mivel ez valószínűleg nem fog menni, nincs mit tenni.

Sajnos már én is megtanultam, hogy nem szabad jótékonykodni, mert a mai világban semmi jó nem sül ki belőle.

2011. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%

600 + 800 + 2 hitelkártya = új kölcsön, amiből ezeket kifizetitek, búcsút mondtok a sok törlesztőrészletnek

és azok helyet vállaltok egyet.

És tekintsétek saját tartozásnak, akkor meg lehet nyugodni kicsit. Ha meg jó ismerős, akkor majd rendezi, ha tudja.

2011. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A szülők mivel indokolták a döntésüket, amikor rábólintottak?
2011. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet valahogy atiratni az ismeros nevere?"

Eppen ez az, amit nem tudtok most mar megtenni, mivel a bank annak idejen mar nem adott Neki, mivel nem volt fedezete, de Ti vallaltatok azt, hogy felvettetek, es visszafizetitek az osszeget!

2011. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Átvállaltátok a kölcsönt, olyasmi ez, mintha kezességet vállaltatok volna.Késő bánat!Ezt valószínűleg sehogy sem fogjátok rá visszapasszolni és sosem fogja megadni, amit helyette kifizettetek.Legalább valamilyen hivatalos papír, írásbeli megállapodás, vagy egyéb írásos nyoma van arról, amit vállaltatok?

Nos, talán némi segítséget jelenthetne, ha felkeresnétek egy ügyvédet vagy pénzügyi tanácsadót.De attól tartok, az sem fog tudni jobbat,mint amit eddig írtunk.

2011. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
"Szeretem" az ilyen túl önálló és okos" szülőket, akik magasról tesznek a gyerekük véleményére,aztán meg koppannak.Bocs, de sajnos ismerős a helyzet :(
2011. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítségeket. Megpróbálok válaszolgatni:

-a rendező hitel a mi fejünkben is megfordult, de nem kaptuk meg. Felmérték a házat, és sajnos olyan környéken lakunk, ahová ezt nem adhatták meg. (vidék)

-a verőember nem megoldás :( sajnos képtelen fizetni, mivel nincs neki pénze. Akármeddig vernénk, nem tudna fizetni

-mi volt a válaszuk? alapból titkolóztak, mindig kint a konyhában csukott ajtónál beszélgettek ezzel az ismerőssel. Aztán kiderítettem, mivel nem hagyott nyugodni a dolog. Igazából az egyik ok, amiért belementek, a sajnálat volt. (ennek az ismerősnek sikerült olyan hónapokat generálnia, amikor az egész fizetését elvették). A másik meg, hogy adott nekik belőle. (ők úgy tekintettek rá, hogy kapnak 60 000 Ft-ot a semmiért, mert az ismerős úgyis fizeti majd)

2011. jún. 15. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!