Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletből kiköltözés, de...

Albérletből kiköltözés, de vannak gondok?

Figyelt kérdés
Egy éve lakunk 4en albérletben. A szerződés szerint, ha egy év után hagyjuk el a lakást, visszajár a 80.000 Ftos kaukció. Mi hamarabb, mint egy éve, de elhagyjuk a lakást, máshová költözünk. A tulaj azt mondta, így egyértelműen nem jár vissza a kaukció, és amik keletkeztek a lakásban károk, ki kell fizetnünk, ez 50. ezer Ft, kiszámolta. Jogos ez???? A kaukció nem arra van, hogy az esetleges károk ebből megtérüljenek?
2011. jún. 15. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ezért szokták átadni a lakást, felírni a hibákat,amit mindkét fél aláír.

Így utólag nem tudom,hogy tudsz reklamálni,mert gindolom számlát prezentált a tulaj

2011. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

milyen károk?


előtte csináltatok állapotfelmérést, ill fényképeket?

ti nem tudjátok helyrehozni a károkat?


nyugtát kaptok a befizetett összegről?

2011. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pl olyan károkról beszélek, hogy az ajtófélva le van kopva, a linóleum egy-két helyen fel van szakadva, az erkélyen a korlát le van kopva... Nem csináltunk fotót előtte, még itt lakunk, ebben a hónapban tervezzük a költözést
2011. jún. 15. 21:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Helyre tudjuk hozni a károkat, de ő ránk varrott több kárt is, ami plusz 50 ezer Ftba kerül, pedig kutya baja sincs annak.
2011. jún. 15. 21:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha aláírtál egy olyan szerződést, miszerint csak akkor jár vissza a kaució, ha legalább egy évig ott laktok, akkor így jártál. Akkor kellene észnél lenni, amikor papírokat firkantasz alá. A kaució nem csak az esetleges károk megtérítésére szolgálhat, hanem - mint a te esetedben is - a szerződéstől való elállás miatt kieső jövedelem pótlására is.
2011. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

átadáskor meg kellett volna ezeket beszélni.

Vagy pereskedsz

2011. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na, én ezt értem, nem is kell a kaukció, ezzel tisztában vagyok. De ha megcsinálom a károkat, miért fizessek ki neki 50 ezret, mert ő ujra akarja linóleumozni az egész lakást???
2011. jún. 15. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:
ha a károkat megcsinálod, akkor nem kérhet semmit
2011. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valóban van baja a fazonnak. Mondjuk mi ezt le is szoktuk szögezni a szerződésben, hogy a szándékos kár okozást ki kell fizetni, illetve a kaució mire való.
2011. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A helyetekben rendbe hoznám, amit én okoztam kárt, a többivel nem foglalkoznék, és nem is fizetnék pluszban. Tutira nem fog perelni, ahhoz egyértelmű bizonyítékok kellenek, hogy ti tettetek tönkre bármit, hogy a bíróság helyt adjon a követelésének. Ha nem kaptatok számlát az albérleti díjakról, akkor meg pláne esze ágában nem lesz bármiféle hatósághoz vagy bírósághoz fordulni. Ne hagyjátok magatokat megfélemlíteni! Arról nem beszélve, hogy teljesen más a károkozás, és a lakáshasználattal járó elhasználódás, kopás.
2011. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!