Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SOS! Hogyan szabadulhatok meg...

SOS! Hogyan szabadulhatok meg az uzsorástól? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Decemberben kértünk kölcsön 100.000 forintot 25%-os kamattal.Január óta fizetünk neki 25.000 forintot havonta addig amíg egyben nem tudom a kölcsönt(100.000ft) vissza fizetni!

Már 150.000 forintot kifizettem,de fogalmam nincs honnan szerzek 100.000-ret.

Hülyék voltunk,hogy bele mentünk,de mégis meg tettük.Nem tudom már fizetni a kamatot...

Mit tehetek???


2011. júl. 9. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl és imádkozol, hogy ne találjon meg.
2011. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Feljelented a rendőrségen, de ebben az esetben tényleg jobb, ha elköltözöl.

Nagy bajban vagytok, amíg nem sikerül titeket teljesen kisemmizni, addig járnak rátok.

Azt mindenképp akadályozd meg, hogy a lakásra vagy más nagyobb ingó-ingatlan vagyonra rátehessék a kezüket.


Elvileg az egyetlen lehetőséged a rendőrségi feljelentés.

Gyakorlatilag amíg az egész kompánia nem ül a rács mögött (soha nem egy ember csinálja ezeket) a feljelentés után életveszélyben vagytok.


Időgépem meg nincs.

2011. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Miért jelentse fel??

Hiszen a kérdező vett fel kölcsönt,és gondolom írtak szerződést,hogy miképpen fogja visszafizetni.Gondolom senki nem szegezett pisztolyt a homlokához.

Az igazság az,hogy sajnos így jártál.Minden épeszű ember tudja,hogy uzsorástól kölcsönt felvenni egyenlő a halállal.

Ennek ellenére mégiscsak felvettétek.

Nincs semmi megoldás,csak az,hogy megpróbáltok kölcsönkérni egy rokontól vagy olyan valakitől akivel jobb szerződést köttök..Vagy megpróbáltok a banktól kérni kölcsönt..Vagy eladtok sok mindent amiből összejön a pénz..VAgy továbbra is fizetitek a kamatot,és igyekeztek mindig félre tenni,hogy összegyűljön a pénz..

Elköltözni is felesleges,mert úgyis megtalálnak..

2011. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

utolsó:


A magyar törvények büntetik az uzsorakamat felszámítását. (vagyis csak a bankoknak és pénzintézeketnek engedik....)


Íme:


A Polgári Törvénykönyv (a többször módosított 1959. évi IV. törvény szerint:


202. § Ha a szerződő fél a szerződés megkötésekor a másik fél helyzetének kihasználásával feltűnően aránytalan előnyt kötött ki, a szerződés semmis (uzsorás szerződés).


237. § (1) Érvénytelen szerződés esetében a szerződéskötés előtt fennállott helyzetet kell visszaállítani.


(2) Ha a szerződéskötés előtt fennállott helyzetet nem lehet visszaállítani, a bíróság a szerződést a határozathozatalig terjedő időre hatályossá nyilvánítja. Az érvénytelen szerződést érvényessé lehet nyilvánítani, ha az érvénytelenség oka – különösen uzsorás szerződés, a felek szolgáltatásainak feltűnő aránytalansága esetén az aránytalan előny kiküszöbölésével – megszüntethető. Ezekben az esetekben rendelkezni kell az esetleg ellenszolgáltatás nélkül maradó szolgáltatás visszatérítéséről.


(3) Uzsorás szerződés esetén a bíróság egészben vagy részben elengedheti a visszatérítést, ha az a sérelmet szenvedő felet részletfizetés engedélyezése esetén is súlyos helyzetbe hozná; a sérelmet okozó fél viszont a kapott szolgáltatásból az aránytalan előnynek megfelelő részt a sérelmet szenvedő félnek köteles visszatéríteni.


(4) A bíróság az ügyész indítványára az állam javára ítélheti meg azt a szolgáltatást, amely a tiltott, a jóerkölcsbe ütköző szerződést kötő, a megtévesztő vagy jogtalanul fenyegető, továbbá az egyébként csalárd módon eljáró félnek járna vissza. Uzsorás szerződés esetén a sérelmet okozó félnek visszajáró szolgáltatást az állam javára meg kell ítélni. Az államnak járó juttatásokat rendszerint pénzben kell megítélni.

2011. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

utolsó vagyok...

Az egy dolog hogy van ilyen törvény..és???? mit ér vele?

A kérdező ment oda kölcsönt kérni.Ők vállalták,hogy miképpen fizetik vissza.

Szerinted mi lesz ha a törvényt nézi a kérdező,és elmegy a rendőrségre?? Mit mond a rendőröknek??

-Tisztelt Uram! Fel szeretném jelenteni az uzsorás X.Y.mert én kölcsön kértem tőle 100 ezer forintot ilyen és ilyen feltételekkel. De nem tudom visszaadni neki,mert úgy egyeztünk meg,hogy egy összegben törlesztem,de addig is a kamatot fizetem.Sajnos kár volt,tudom,de mégiscsak uzsorás,és ez büntetendő.

Jegyzőkönyv,és a "vádlott" értesítve lesz,hogy eljárás indul ellene..

Szerinted mi fog történni??

Na majd ezek után mondjuk azt,hogy "halottakról vagy jót vagy semmit"

Na ennyit ér a belinkelt jogszabályod..

2011. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne a többi páciensét is megtalálni, és együttesen fellépni ellene. Csakis törvényes úton, feljelentéssel.

Most semmi biztosíték nincs arra, hogy ha vissza is fizeted egyben a 100 ezret, akkor onnantól békén fog hagyni.

2011. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

17:10


Látom nagyon egyszerű lélek vagy, úgyhogy leegyszerűsítem a példát.


Leülünk egy kocsmában, berúgunk mint az állat. Részegen aláírsz nekem egy szerződést, amiben eladod a veséd 5.000.000 forintért. Ki is fizetem.


Másnap jelentkezek a veséért. Szerinted kivehetem a vesédet? Hiszen aláírtunk róla szerződést, sőt, meg is kaptad a pénzt!


Na ugye, hogy nem.


Pontosan ezen logikát folytatva ha a kérdező nem fizet tovább akkor az uzsorás sem mehet a szerződését lobogtatva a hatóságokhoz, hogy nem kapta meg az éves 300% kamatot + tőkét. Mert elhajtják a francba. Ha meg bíróságra megy a bíróságnak megvan a joga, hogy érvénytelenítse az egészet úgy, ahogy van. Mivel törvénytelen.


Más kérdés, hogy az uzsorások nem bíróságra és végrehajtóhoz szoktak menni, hogyha tartoznak nekik, hanem 4 kopasszal megjelennek nálad és kezed lábad eltörik. Éppen ezért minden bizonnyal semmiféle szerződéses nyoma nincsen a kölcsönadásnak. Értelme sem lenne és szükség sincs rá.

2011. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 17:57

Látom te is egyszerű lélek vagy...

Akkor elmondom,hogy megértsd! Nem a törvényben kételkedem,mert tudom,hogy van ilyen.És nem kell vese vásárlásról magyarázkodni,mert messze nem ez a kérdés..

De akármilyen a törvény akármit magyarázol azt tudom,hogy az uzsorás sem fog tudni lobogtatni a szerződést,mert könnyen megütheti a bokáját..De evvel ők is tisztábban vannak.Vagyis nem is fogják lobogtatni a szerződést,és nem fognak a rendőrségre vagy a bíróságra rohanni vele..De az első amit megtesznek,hogy a kérdezőt úgy megverik,és megfenyegetik,hogy utána már ő maga sem mer feljelentést tenni.Rohanjon a vesztébe,mert szerinted a törvény megmenti?? Hol élsz te?? Egy bűnözőnek több joga van mint a sértettnek..

De egy valamit mégiscsak lehet tenni törvényes úton.

Keresni kell a kérdezőnek több olyan családot vagy személyt akiket szintén ugyan az az uzsorás szívja a vérét.Ha elegen vannak akkor mehetnek a rendőrségre vagy bíróságra..A kérdés az,hogy lesz aki mellé állna ebben az esetben???(nem hiszem)

2011. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat,egy kicsit félre értettétek...rosszul fogalmaztam.

Konkrétan ő nem uzsorás...ő a nagybátyámnak az anyja(régen szomszédom volt).ő adott kölcsön...mármint ő azt mondta,hogy vmi ukránoké a pénz,nem az ő pénze....

Ha nem lennének az ukránok(ha tényleg vannak)akkor szarok rá...de fontosabb a fiam,mint hogy ezt meg tudjam.

2011. júl. 9. 23:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Megjegyzem ez messze nem 25%-os kamattal felvett kölcsön. Ha most rögtön kifizetnéd, akkor is a THM 500% feletti!
2011. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!