Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Előre utalásnál Bármeik...

Előre utalásnál Bármeik bankbol utalhatok pénzt?

Figyelt kérdés
Szoval én nem értek ehhez felhivtam a céget akitöl veszek és vmi oylat mondott hogy Erste bank, ez azt jelentki hogy csak Erste bankbol utalhatok vagy bármeik bankból? És ezekhez szükséges vmi kötödés a bankhoz (bankszámla vagy vmi)? Mert a közelemben nincsen Erste bank.
2011. júl. 20. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ah bemegyek a postára és onnan lehet utalni???? És az az eladót nem zavarja? Bocsi nagyon nem értek az ienekhez.
2011. júl. 20. 13:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a cégnek, akinek utalni akarsz, Erstés számlája van. Ez a következőket jelenti:

1. Bármilyen számlád van, utalhatsz róla Erstés számlára személyesen a bankod bankfiókjából vagy netbankból. (Természetesen, ha van a számládon pénz. Ha nincs, akkor be kell battyogni a te számlavezető bankod egyik bankfiókjába és tenni a számládra pénzt.) (Az utalás és a befizetés is bankfüggő, hogy ingyenes, v fizetni kell, és mennyit.)

2. Felkeresel egy Erste fiókot, és az ő számlájukra befizeted a pénzt. (Ez neked, neki is ingyenes.)

3. Bemész egy postára, kérsz egy rózsaszín csekket, áés azon adod föl a pénzt úgy, hogy a címzett címéhez a bankszámlaszámot írod. (Ez neked és a fogadónak is pénzbe kerül.) Vigyázz, ezt csak akkor válaszd, ha előtte a címzettel megbeszélted, mert mivel ez neki pénzébe kerül, nem biztos, hogy beleegyezik. Illetve tudj róla, hogy itt kb. egy hét, mire a pénzed megérkezik.

Sok sikert!

2011. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bárhonnan utalhatsz, ahol folyószámlát vezetsz, de ennek van általában néhányszáz forintos díja. A másik megoldás, hogy bemész az Erste Bankhoz pénzzel és személyi igazolvánnyal és befiteted a kapott számlaszámra a pénzt. Ez ingyenes.
2011. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!


Nincs sehol számlám, és Erste bank sincs a közelben igy ha jól gondolom maradt a posta.

1800 Ft-ot utalnék kb mennyi költsség terhel engem és az eladót ennél a postás megoldásnál?

2011. júl. 20. 13:45
 5/7 anonim válasza:
5000Ft alatt 280Ft a befizetés díja.
2011. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tehát 2080Ft-ot fogsz fizetni. :)
2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Postán is lehet bankszámlát nyitni, ha nincs bank a közelben, de posta van.

Vagy ha van takarékszövetkezet a faluban akkor ott is nyithatsz bankszámlát.

2011. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!