Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterával kapcsolatban válaszo...

Vaterával kapcsolatban válaszolnátok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

1. Egy termék megnyerése után egészen pontosan mikor kerül sor a kifizetésre + a termék megkapására, erre van szabály, hogy mennyi idő alatt kell ennek végbemennie...pl. max. egy hét?

2. Mi van akkor, ha valaki megnyer egy terméket, de aztán mégsem akarja megvásárolni és ezt tudatja az eladóval? Ennek van valami következménye?


2011. aug. 2. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

1. 1-2 nap kapcsolatfelvétel, egyeztetés, max. 1 hét alatt lezajlik

2. Az át nem vétel szerződésszegés, a Pjt. szabályai vonatkoznak rá.

Amikor elkezded a licitálást elfogadtad ezeket a feltételeket. Attól, hogy nem látod az eladót, ugyanolyan a szerződés, mintha látnád, ugyanúgy érvényes, ugyanúgy "aláírtad".

2011. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. És ha az eladó nem jelentkezik egy héten belül hiába ír neki a nyertes, akkor mit kell tenni?

2. Tudom, hogy szerződés szegés, na és akkor annak mi a következménye egészen pontosan? Nem vagyok tisztában vele. :)

2011. aug. 2. 08:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Én szoktam várni még egy hetet, mert bármi történhetett. Nyár van, lehet szabadságon van. De lehet, hogy beteg. Telefonon sem éred utol?


2. Ha nagy összegről van szó. és az eladónak megéri, be is perelhet.


manju

2011. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezeket csak úgy kérdeztem, mert még friss vaterás vagyok. Tegnap nyertem egy terméket, írtam az eladónak, de még nem írt vissza. Remélem, hamarosan jelentkezik.


Ha postai úton történik az adás-vétel akkor először a vevőnek kell kifizetni a terméket és csak utána küldik ki? És biztos, hogy kiküldik, nem vernek át??

Postán lehet bankszámlára utalni pénzt az eladónak, vagy ezt csak bankban lehet?

2011. aug. 2. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor leütötted a terméket, választanod kellett a szállítsái módok közül. Ha azt választottad, hogy levélként vagy ajánlott levélként küldés előre utalás után, akkor az azt jelenti, hogy először Neked kell küldeni a pénzt, utána küldi a másik a terméket. Nekem még nem volt rossz tapasztalatom, de hogy elkerült Te is, mindig nézd meg az eladó visszajelzési mutatóját. Az a neve melletti százalék. Minden egyes üzletkötést véleményezni kell. Azt is meg tudod nézni, hogyha gond volt, mi volt az. Ha sok a negatívja, ne vegyél tőle semmit.

Postán is lehet bankszámlára utalni, de úgy tudom, elég magas a díja. A legjobb, ha vagy saját e-bankból utalsz, vagy bemész egy olyan bankba, mint amilyen az eladónak van.


manju

2011. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, ez most már teljesen érthető lett a számomra.
2011. aug. 2. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!