Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha már amúgy is vállalkozó...

Ha már amúgy is vállalkozó vagyok, bukhatok az olyanon, hogy Amway, Avon, Oriflame, és társai?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha elég tehetséges vagy... Én az építkezésemen tapasztaltam, hogy egy jó kőműves is az égadta világon egyszerűen *mindent* képes elrontani! Még az is lehet, hogy buksz!
2011. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Bukni bármin tudsz, ha hülyén csinálod. Például ha ezt a hármat egyszerre akarod csinálni vállalkozásként, az jó eséllyel ahhoz vezet. Fogyasztóként természetesen akár mindhármat használhatod.



Az Amwaynél 180 nap garancia van az indulásra, és 90 nap a termékekre. (Utóbbira nem csak induláskor). Bukni azonban a garancia nélkül sem igazán tudnál, ha nem csinálsz valami hülyeséget. Nem készletet kell bevásárolni, hogy majd eladod, hanem magadnak azt, amit amúgy is használsz. Csak éppen jobb minőséget, és a koncentrátumok miatt olcsóbban mint máshol. Ha valaki szeretne vásárolni tőled, annak ráérsz akkor megrendelni. Én sem tartok otthon készletet, csak a leginkább fogyó cuccokból (pl. LOC, mosogatószer, fogkrém).


Ezen nem bukhatsz, csak ne full time csináld. A többi vállalkozásod mellé illesszd be.

2011. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
semmiképp nem főállásként, csak vállalkozó fodrász vagyok, sok a vendég, sokan megfordultak nálunk, van kozmetika és pedikűr is, gondoltam jólenne árulni valamit. :)
2011. aug. 2. 22:34
 4/8 A kérdező kommentje:
természetesen nem mindent egyszerre, megcéloznám valamelyiket. amit még nem tudok, hogy az innen származó hasznomból kell adóznom? vagy le kell könyveltetnem?
2011. aug. 2. 22:36
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Az Amwaynek egészen kíváló hajápolási termékei vannak (Satinique), de a bőrápolási termékek, színes kozmetikumok is kiemelkedőek.


Adózás?

A külsős vevőidnek ÁFÁ-s számlát adsz.

A forgalom utáni jutalékodról elvileg az Amwaynek adnál ÁFÁ-s számlát, de azt az Amway elkészíti helyetted.

A beszerzési áron megvásárolt termékekről az Amwaytől ÁFÁ-s számlát kapsz.

Az oktatási/képzési termékekről (CD-k rendezvényjegyek, könyvek, egyebek) a N21-től (vagy amelyik képzési rendszert használod attól), illetvea könyvesbolttól ÁFÁ-s számlát kapsz.


Azaz tök normálisan végzed a tevékenységed, és minden tiszta. A számlák kezelése meg a könyvelőd dolga. A saját személyes fogyasztásod is kiadásként lesz elszámolva.


A képzési rendszer nem kötelező. Ha csak a fodrász tevékenységed egészítenéd ki termékforgalmazással, nem is feltétlenül van rá szükséged, bár akkor is profitálsz belőle.

Az Amwaytől rendelt

2011. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és tudnál nekem mondani pár konkrét dolgot, hogy hogy is megy ez?az amway kozmetikumok tényleg híresek. mondanám, hogy kérlek dobj egy privit, de sajnos elfelejtettem a jelszavát a régi postafiókomnak.
2011. aug. 3. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Te viszont tudsz privátot írni nekem, és arra válaszolok. Ha nagyon elvisszük a beszélgetést itt ebbe az irányba, azzal megsértenénk a szabályzatot. Privátban szivesen bármiről, ami ezzel kapcsolatos.
2011. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ment mail :)
2011. aug. 3. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!