Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tarthat-e igényt az élettársam...

Tarthat-e igényt az élettársam a lakásomra? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg az én lakásomban élünk két picivel. Még az ÉT kapcsolat előtt vásároltam.

Szeretném ezt a lakást eladni és vásárolni egy nagyobbat. Tehát az önerő az én lakásom eladási ára, a hitel (ami nem lesz sok) az én hitelem lesz. 100 %-os tulajdonos leszek.

Ha különmennénk, az új lakással mi lenne a helyzet?


2011. aug. 29. 16:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Van ilyen sajnos, sőt ennél felháborítóbb dolgok is. Ezért tényleg nem árt semmit lepapírozni. Édesanyám ügyvéd volt.
2011. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Van ilyen sajnos, sőt ennél felháborítóbb dolgok is. Ezért tényleg nem árt semmit lepapírozni. Édesanyám ügyvéd volt."


Na végre egy normális válaszoló. Felpontozlak!

Még mindig nem értem, miért kellett letámadni azért mert segíteni akartam?! Nagy az Isten állatkertje!

2011. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ha azt sem tudod, mennyit ítélt meg a bíróság a férfinak, akkor miért ítélkezel?

MOndom, hogy sántít...

2011. aug. 29. 17:36
 14/17 anonim ***** válasza:

Na most teszem össze a két kezem, hogy a férjemnek egy szál gatyája, nekem meg egy szál bugyogóm volt szinte, mikor összekerültünk. Mindent közösen szereztünk, mindenért mi ketten dolgoztunk meg. Igy ha esetleg elválunk (ami nem valószinü) akkor minden felesbe megy, és kész.


Bocs az offért, de ezt muszály volt leirnom.

2011. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

muszáj


De ez azt is jelenti, hogy nem is igazán tudnátok egykönnyen elválni se (fizikailag, nem jogilag), mert akkor az egyiknek ki kell fizetni a lakás felét a másiknak, ha azt akarja, hogy eltűnjön onnan.

2011. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem még az is jobb, mint ez a hoza-vona. És ami még jó, hogy egyikünk sem ragaszkodik kényszeresen az anyagi javakhoz. :)) Nekünk nem azon múlik a boldogság, hogy pl: hány kenyérpiritónk van, vagy van-e egyáltalán. :))
2011. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg nem valószínű, hogy 28 év után válnánk el, bár néha ugratom vele a férjem.
2011. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!