Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg kötelesek vagyok így...

Tényleg kötelesek vagyok így is átvenni? Vagy ezzel az indokkal visszamondhatom a pénztár átvételét?

Figyelt kérdés

Új munkahelyre kerültem, ahol nekem kellene a házipénztárt kezelni, de még nem vettem át. Nem nagy összegről, kb. 30-40 ezerről lenne szó. Viszont a munkatársaim szóltak, vigyázzak a főnöknőmmel, mert saját magának vesz ki belőle pénzt, és nem mindig rakja visza. És pont egy ilyen eset miatt rúgtak ki nem rég egy dolgozót, miközben a főnökasszony meg lapított az irodájában.

Szóval az a próblémám, hogy nem engedik, hogy hazavigyem a pénzt, de elzárható szekrényt sem kapok. Vagyis kapok, de egy kulcsot mindig bent kell hagynom a főnökasszonynál. Tegnap oda jött hozzám, és közölte, péntekig elintézzük az átvételt, egyébként vett ki 5 000 forintot, mert nem hozott magával pénzt, és elmegy vásárolni.

Én nem szeretném úgy átvenni, hogy bárki bármikor belenyúlhat, és nem tudom teljesen elzárni.

Az elöző munkahelyemen sokkal nagyobb összegeket kezeltem, de ott volt saját széfem.

Visszautasíthatom ezekkel az indokokkal ezt a feladatkört?


2011. szept. 1. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz, miért rúgjanak ki. Azért, mert visszautasítod a munkát, vagy az esetleges hiány miatt.
2011. szept. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nem értem, miért rúgták ki az elődödet?

Hiszen nem csak neki volt kulcsa?

Főnök felelősségét nem vizsgálták?

2011. szept. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy megoldható lenne-e, hogy minden egyes kivételénél ír egy kis cetlit az összegről és aláírja. Így tudni fogjátok, hogy miért van hiány, nem kerülhetsz buta helyzetbe. Nálunk így van, hogy ha pl én nem hoztam ma magammal pénzt, átmegyek a pénztárba, kérek a munkatársamtól, felírja egy cetlire és holnap viszem is vissza.
2011. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem vagy köteles, de ettől még ki fognak rúgni, ha nem teszed (pláne próbaidő alatt indokolni sem kell) - amúgy meg jogiforum.hu
2011. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles, de lehet, hogy az állásodba kerül. Ha bevállalod, akkor találj a pénznek egy helyet, ahova el tudod rakni, és nem tudja senki. Én sem a széfben tartottam, mert mindenki belenyúkált, hazavinni meg nem akartam. Aztán ezt sem találtam jó ötletnek, és azóta minden egyes forintot pénztárbizonylaton átvetetek, mint elszámolásra kiadott összeget. Aztán, ha nem költi el, akkor bevételezem és kész. Hogy "kilóg a lóláb" az nem érdekel, nem az én bajom, de hiányozni sem fog a kasszából az biztos. Ha nem írnák alá, akkor visszautasítanám a pénztáros munkakört, és az sem érdekelne, ha kirúgnak miatta. Ennyire balek nem akarok lenni, hogy még másokat is én tartsak el...
2011. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár én nem dolgoztam még ilyen munkakörben,de nem lehet megoldani azt,hogy minden egyes nap végén papírt írsz arról hogy a pénztárban milyen pénzek vannak??

Úgy értem hogy PL:

Van

10 db 5000 forint

1 db 20.000 forint

50 db 20 forint

stb--

A végére összeszámolni,és a teljes összeget leírni hogy PL:

2011.09.02. 67.000 forint.

Majd aláírva 2 tanúval??

Én csak így vállalnám el,és ez ellen nem lehet kifogásuk,hiszen ez is azt mutatja hogy komolyan veszed a munkádat-(bocs ha hülyeséget írtam)

2011. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!