Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SMS-t kaptam az INTRUM nevezet...

SMS-t kaptam az INTRUM nevezetű cégtől. Tisztelt ügyfelünk! Kérjük tartozásának rendezése érdekében haladéktalanul vegye fel velünk a kapcsolatot! Iratszám, telefonszám. Mit tegyek? Felhívjam őket, vagy sem?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasgatom, ez egy adósságbehajtó cég, amibe beletartozik a parkolási díj nem befizetése is. Ilyen ügyem van, közterületes büntette meg volt asszonyt, amit nem rendeztem, figyelembe véve hogy objektív felelősségről nem beszélhetünk.

2011. okt. 6. 11:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
22%
érdemes lenne rendezni. Most már fizetni fogod a behajtás költségét is. ha nem rendezed,akkor a perköltség is rájön majd.
2011. okt. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
49%
Hogy jön a parkolási díjhoz az objektív felelősség?
2011. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
65%
Hívd fel őket, hogy tudd pontosan miről is van szó. De vigyázz, át ne vágjanak, sok a szélhámos.
2011. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

A tartozás behajtásának nem ez a hivatalos módja, hogy küld egy smst, hogy te hívd fel.

Írásban kell közölnie, hogy milyen tatozásról és mekkora összegről van szó.

Maximum küldj vissza nekik egy sms-t, hogy várod írásbeli megkeresésüket. Fel nem hívnám, mert ott akármit mond, az sehol nem bizonyíték.

2011. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Behajtási költség?? Ennek nem ez az elintézési módja szerintem sem..mármint hogy küldök egy sms-t.


Az objektív felelősség úgy jön a parkolási díjhoz, hogy közterületes szabta ki a tiltott helyen parkolást anno, aki szabálysértési bírságot alkalmaz, nincs jogköre az objektív felelősség alapján büntetni, ergo szeretném kihasználni a szabálysértési szokásos kibúvót, ami alatt azt értem, hogy nem vagyok köteles közeli hozzátartozóm ellen vallani.


Ebcsont, sok helyen azt olvasom hogy épp ne hívjam fel őket...persze csak érdekel a dolog.


A válasz sms elgondolkodtató... :-)

2011. okt. 6. 13:02
 6/37 anonim ***** válasza:
30%

1 ha kifogásod volt a büntetés ellen, akkor kellett volna fellebbezz a közterületeseknél

2 sms egy szokásos behajtási forma

3 ha nem reagálsz akkor majd megy a fizetési meghagyás, ami újabb + költségeket dob a tartozásodra

2011. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint ilyen esetben nem kell fellebbezni, a szabálysértéssel egyet értek, viszont nem én voltam az elkövető. Én úgy tudtam, átkerül a szabálysértési előadóba az ügy, ahová behívnak, és meg kell tegyem a nyilatkozatot, miszerint nem én voltam a szabálysértő, hanem közvetlen hozzátartozóm, akit ugye nem vagyok köteles megnevezni.


Viszont jelenleg én is azon a megoldáson gondolkozom, hogy felhívom ezeket, mert lehet nem is erről van szó. Ha meg erről, akkor sem tudok azzal az ürüggyel kibújni ez alól - nem is akarok - hogy nem tudtam a büntetésről, hisz a csekk nálam van. Amiért ezt írom, adok egy linket:

[link]

2011. okt. 6. 15:26
 8/37 anonim ***** válasza:
50%
amire te szeretnél hivatkozni,az kb 3éve nem él. Az autó tulajdonását bünetetik, aztán majd ő elrendezi azza aki okozta a büntetést. Ez igaz gyorshajtásra, parkolásra
2011. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
64%
Kb. két éve én is kaptam egy ilyen sms-t, utánanéztem a számnak (nehogy valami emelt díjas átverés legyen) és felhívtam őket. Bemondtam a számot, a nevemet, és közöltem velük, hogy semmilyen tartozásról nem tudok, legyenek szívesek tájékoztatni. Mire ők sűrűn elnézést kértek, de egy másik névvel (és az én telefonszámommal) vannak kapcsolatban, nekem semmilyen tartozásom nincs, vegyem tárgytalannak az sms-üket, a tartozót majd megkeresik másképp. Azóta sem hallottam róluk.
2011. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
26%
azért itt nem erről van szó,a kérdező tudja is,hogy mit keresnek rajta
2011. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!