Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a bankszámlámon nincs...

Ha a bankszámlámon nincs pénzmozgás akkor automatikusan megszűnik egy idő után?

Figyelt kérdés
Tehát egyáltalán nem használom kb 2 éve. Akkor már ez nem él, vagy egyre nő a tartozásom??? (szla-vezetés,zárás,stb)
2011. okt. 10. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyre nő :-((
2011. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Akkor már ez nem él, vagy egyre nő a tartozásom??? (szlavezetés,zárás,stb)"

Ez történik, és amíg ki nem "nullázod" megszüntetni sem tudod.

2011. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már miért ne lehetne egy számlát megszüntetni?
2011. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs rajta egy fillér sem, akkor nyilván nő a tartozás, de arrók szoktak küldeni fölszólítást szerintem.
2011. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, a tartozásod folyamatosan nő, és az aztán a kamatokkal is emelkedik. De erről értesítő levelet havonta kapsz (számlalevél), hacsak nem kérted, hogy ne küldjék.

Megszüntetni fiókban lehet a "tartozás" rendezése után.

2011. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Én is így gondoltam, csak nem voltam benne tutibizti :)

2011. okt. 10. 20:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy küldtek/küldenek-e felszólítást vagy bármit azt nem tudom, mivel elköltöznünk.(azóta 2x)
2011. okt. 10. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a K&H banknál volt számlám, amit évekig nem használtam. Egy idő után havi számlakivonatokat sem kaptam, aztán egyszer csak jött egy levél, hogy a számlám tartósan mínuszban volt, a tartozásomat ezennel jóváírták (kb. 1500 Ft), és a számlát megszüntették.

Az OTP-nél ugyanez volt, csak ők arról írtak, hogy a számlát megszüntették, a tartozásomat pedig (kb. 4000 Ft) átadták a behajtó cégüknek. Ez majdnem 10 éve volt, a behajtó cég azóta is jön. Gondolom, többe került volna nekik behajtani négyezer forintot, mint amennyit nyernek rajta, inkább hagyták az egészet a fenébe. Mostanra meg egyértelműen elévült. Azt máig nem értem, miért került a mínuszos számla (kivonatokat nem küldtek) mindjárt behajtóhoz. Nem tudtak volna egyszerűen kiküldeni egy sárga csekket, vagy csak egy sima felszólítót, hogy menjek be a bankba és tegyek pénzt a számlámra? Mivel nem használtam a számlát, teljesen elfelejtettem, hogy van, pláne, hogy kivonatokat sem küldtek.

2011. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
OTP nálam is befigyelt, természetesen mínuszba kerültem, jött is levél, bementem, és megszüntettem a számlát. Soha többé OTP-t az életben!
2011. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálam is OTP :( Egyébként egyre kevesebben választják, nem véletlenül...
2011. okt. 13. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!