Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közcélú munka alatt milyen...

Közcélú munka alatt milyen konkrét munka értendő?

Figyelt kérdés
Ha egy aktív korú pályakezdő munkanélküli bejelentkezik egy olyan kisváros munkaügyi központjába, ahol az "Út a munkához" program keretében közcélú munkára közvetítik ki, akkor ezek milyen munkák lehetnek? Pl parkgondozás vagy az önkormányzatnál irodai munka? Mert egyik ismerősöm irodában dolgozik Csongrád megyében, de hallottam olyat is, akinek diplomája van, és mégis parkot kell gazmentesítenie megyében, mert oda közvetítették ki. Azt tudom, hogy Bp-en a végzettségtől függően közvetítik ki az embereket! De mi a helyzet a kisvárosokkal? Pl egy 10 ezer fős kisvárossal, aki nagy hangsúlyt fektet a közérdekű hasznokra? Mitől függ az, hogy kit milyen munkára közvetítenek ki?
2011. okt. 13. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak olan munkát tudnak adni,amilen a körnéken van.Ha nincs irodai munka,akkor a diplomás is gazmentesít.

(németországban diplomával kiközvetítenek spárgaszedésre,napi 12 órában. az se jobb)

2011. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én irodában,dolgozom,Alföld 30 ezres kisváros,de sok olyat

ismerek akinek nem lesz meg a 30 napja mert sehová nem közvetítették ki.

2011. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem közvetítik ki, még meglehet a 30 munkanapja, pl. munkaviszonnyal, egyszerűsített foglalkoztatással, mg.idénymunkával, vagy akár bejelentett háztartási munkával. Vagy megfelelő munkaerőpiaci képzésben vett rész.

Felénk az önkormányzat megadja, hogy hány közmunkásra lenne szüksége és milyen munkakörökbe. A munkaügyi megadja a szóba jöhető álláskeresők listáját. Ha képesítéshez kötött a betöltendő munkakör, akkor csak a megfelelő képesítésűekét, ha nem, akkor az összes kiközvetíthetőt. Az önkormányzat pedig "válogat" közülük. Így fordul elő, hogy diplomás emberek parkot gondoznak, utcát sepernek, alig érettségizettek pedig irodai munkát kapnak.

2011. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos nekem nincs meg idén a 30 munkanapom, mert idén január első hetében szűnt meg a munkaviszonyom, így csak márciusig kaphatom a bérpótló juttatást az új jogszabályok végett, amit épp tegnapelőtt tudtam meg, hogy változtak a törvények, ugyanis érdeklődtem a helyi önkormányzatnál is, és ott is mondták ezt nekem.
2011. okt. 14. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatnál nem mondták, hogy a hiányzó napjaidat máshogy is megszerezheted?

Ha a BPJ felülvizsgálatát megelőző 1 évben van legalább 30 alkalmi munkavállalós, mezőgazdasági idénymunkás, vagy bejelentett háztartási munkás napod, továbbra is jogosult vagy a BPJre.

Ha mostanáig nem volt ilyened, kérd meg egy ismerősödet, hogy jelentsen be téged a NAVhoz, hogy nála végzel háztartási munkát. Havi 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetni érte, semmi mást (nem adó és járulék köteles)

A szociális törvényben, az aktív korúak ellátása címszó alatt megtalálod a jelenleg érvényes törvényi szabályozást.

2011. okt. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2010 október 6-tól 2011 január 7-ig volt munkaviszonyom. Nem tudom, hogy így ez esetben március után is kapnám-e a bérpótlót. Viszont az nagyon jó ötlet, hogy megkérjek valakit, hogy jelentsen be, hogy nála dolgozok, köszi!
2011. okt. 17. 13:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A bérpótlót (általánosságban) évente felül kell vizsgálni.

A 30 napot a megállapítástól/felülvizsgálattól felülvizsgálatig vizsgálják.

Ha neked márciusban állapították meg a BPJt, akkor a következő márciusi felülvizsgálatkor a megállapítás előtti munkaviszonyodat már nem veheti figyelembe (csak a felülvizsgálatot megelőző 1 évet nézheti, és itt időtartam számít, nem naptári év)

Tehát ha 2012 márciusban vizsgálnak felül, akkor a munkaviszonyod (2010 október 6-tól 2011 január 7-ig volt munkaviszonyom) nem számít.

Viszont a háztartási munkát intézd el minél hamarabb (ki tudja mit találnak ki jövőre; most amikor a jogszabályok/törvényeknek 3-4 havonta változnak)

2011. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! És ha találok egy ismerőst, aki bejelent engem, akkor arra a nyugdíjat is megkaphatom majd ugyanúgy mintha munkahelyem lenne? Esetleg rokon is lehet az illető? Vagy ez kizárt? Remélem találok egy ilyen ismerőst, aki bejelent engem.
2011. okt. 18. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugdíjnál nem számít (és álláskeresési járadéknál sem)

Közeli hozzátartozó nem alkalmazhat, és az sem, akivel egy háztartásban élsz.

2011. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha jól értem nem számítják ezt bele majd a későbbi nyugdíjba, tehát akkor ez inkább arra jó, hogy kaphassam továbbra is a bérpótló juttatást, így már értem. Akkor valaki távolabbi ismerőst kell keresnem, ha rokon nem lehet, esetleg még barát is lehet, értem, köszi.
2011. okt. 19. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!