Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adatrögzítés, távmunka. Ez is...

Adatrögzítés, távmunka. Ez is újabb átverés lenne?

Figyelt kérdés

Emailben érdklődtem a munka után,melyre ez a válasz jött:

Tisztelt munkavállaló!

Feltehetőleg azért keresett meg minket, (vagy éppen mi kerestük meg Önt a hirdetése által) mert jobb anyagi helyzetet szeretne teremteni magának a jelenlegi álláspontjához képest, esetleg csak kiegészítő mellékjövedelemre van szüksége, ami ebben a gazdasági válságban meg is érthető. Ha Ön nyugodt légkörben, saját időbeosztásban, saját otthonában és bejelentett munkában szándékozik havonta, rendszeresen fizetést kapni, akkor a lehető legjobb helyen érdeklődött.

Női-és férfi adatrögzítőket egyaránt keresünk web-áruházunk raktárkészletének frissítésére, gépírással történő adatok felvitelére, számítógépre. A munka otthon végezhető, csak internetes hozzáférés szükséges hozzá.

Elvárásaink:

- 18 éves kortól 60 éves korig lehet jelentkezni

- 8 általános iskolai bizonyítvány szükséges, érettségi előnyt jelent

- precíz, pontos munkavégzést várunk el

- hétfőtől péntekig előre egyeztetett 6 órás munkavégzés

- minimum 3 hónap munkatapasztalat adatrögzítésben, vagy vakon gépírás


Amit kínálunk:

- folyamatos munkaanyag továbbítás, munkavégzés

- rendszeres, havi fix jövedelem, plusz jutalék

- könnyen kezelhető rendszer felület, saját belépési kóddal a munkatársainknak

- 2 hónap munkavégzés után bejelentjük Önt határozatlan idejű munkaszerződéssel

- kellemes, nyugodt légkör, saját otthonában dolgozhat, saját időbeosztással

- fizetés 2 hetente van, a bérét számlaszámra teljesítjük átutalással

- havonta 95.000,- forint a fizetés, plusz a jutalék, túlóra, mellyel együttesen akár 150.000,- forintot is megkereshet becsületes, szorgalmas munkával

- Gyes-en, Gyed-en lévő anyukák, vagy munkanélküliek jelentkezését is elfogadjuk


Amennyiben a fentiekben részletezett állásajánlatunkat megfelelőnek tartja, kérjük, küldje vissza nekünk mielőbb pontosan kitöltve az adatlapot és mellékletként előnyt jelenthet az önéletrajz elküldése is. Az adatlap kitöltése, visszaküldése minden munkavállalónknak kötelező, e nélkül senkit sem tudunk sajnos alkalmazni.

A munkaanyagot postázással vagyunk kötelesek kiküldeni minden hónap 10.-éig a munkavállalók által megadott, tehát az adatlapon szereplő lakcímre. Budapesti címeknél futárszolgálatunk áll rendelkezésünkre, de vidékre csak postai úton tudjuk eljuttatni a munkaanyagot, melynek átvételekor nem kell Önnek kifizetni a díjat sem a postásnak, sem a futárunknak. A fizetése minden munkavállalónknak 100.000,- forint, de ebből havonta le kell vonnunk az 5.000,- forintos postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díjat, tehát így jön ki havonta a fizetés mindenkinél 95.000,- forintra.

Természetesen arra is fel kell hívnom ismételten az Ön figyelmét, hogy 2 hónap után azokat a munkavállalókat, akik kérik: bejelentjük hivatalosan 6 órás munkára, szerződéssel. Ahogy ezt fentebb is olvashatta: a postázási, ügyintézési, futár és nyomtatási díj 5.000,- forint, melynek első részletét a kitöltött adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül köteles a munkavállaló átutalással befizetni, a második részlettől már automatikusan levonjuk rendszerünkben. Így számolható ki értelemszerűen a havi nettó fizetés 95.000,- forintra.


Kérem, szíveskedjen pontos adatokkal kitöltve visszaküldeni nekünk az adatlapot, de csak abban az esetben, ha Ön vállalja az első részlet, azaz 5.000,- forintos díj befizetését átutalással az adatlap visszaküldését követő 2 munkanapon belül.

ADATLAP:


Teljes neve:

Lánykori neve (asszonyoknál):

Születési hely, idő:

Tartózkodási lakcíme:

Telefonszáma:

Személyi okmányazonosító száma:

Bankszámlaszáma:

Email címe:

Jelenleg van bejelentett munkahelye? :

Igényli, hogy 2 hónap után bejelentsük? :

Milyen iskolai végzettsége, szakmája van? :

Van tapasztalata az adatrögzítői munkakörben? :


Ön, mint munkavállaló teljes felelősséget vállal az adatlapon közölt adatai valódiságáért, leinformálhatóságáért, valamint hajlandó is befizetni az első részletet, azaz 5.000,- forintot átutalással az adatlap visszaküldésétől számított 2 munkanapon belül.

A munkavállaláshoz szükséges személyes adatait természetesen senkinek, semmilyen célból nem áll jogunkban kiadni és kötelességünk bizalmasan kezelni.

A befizetésre pontosan 2 munkanap határidőt szabtunk meg, azon munkavállalók, akik 2 munkanapon belül nem küldik vissza kitöltve az adatlapot és nem fizetik be a díjat, azokat automatikusan töröljük és letiltjuk rendszerünkből.


Tisztelettel: Horváth Ákos, Budapest

műszaki web-áruházvezető, kereskedelmi igazgató



Gondolom ez is kamu,mert előre kellene fizetni...

Valakinek van valami tapasztalata ezt illetően?


2011. nov. 9. 09:22
1 2 3
 1/25 Antimod ***** válasza:
100%
Ezt soha nem értettem. MIRE kérnek el ENNYI pénzt?! Ha nem is átverés, azonnal felejtős kategória. Én még olyat nem hallottam, hogy a munkavállalónak kell fizetnie, hogy dolgozhasson. Legalábbis jogilag tiszta esetben nem.
2011. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem előre kéne fizetni az elsőt, akkor azt mondanám, hogy megéri. És 5000Ft... Postán??? Egy 20kgos csomag feladása sem kerül ennyibe, még csomagolással együtt sem. A DHL is elvisz vidék-vidék viszonylatban 20kg-ot 5000Ft-ért (Bp-vidék meg még olcsóbb is lenne). 20kg-ba meg elég sok "gépelnivaló" elfér.
2011. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

"Igényli, hogy 2 hónap után bejelentsük? : "


Ha én kaptam volna ezt a mail-t, akkor már rég bejelentettem volna a rendőrségen........

2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egy cégnél dolgozom, mint mások is. De még nem kértek azért pénzt a fizetésemből tőlem, hogy a munkámhoz szükséges anyagokat elém szállítsák! Most vagy 95 vagy 100, ennyi, és semmi levonás.

Más:

Ennek a cégnek nincs neve?

2011. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Csak ennyit tudok,ami a levélben szerepel,cégnevet nem találtam sehol,csak egy olyan céget,ami vélhetőleg összefüggésbe hozható az úriemberrel,valami szolgáltató cég,bérautókkal rendezvényszervezéssel foglalkoznak.De affelől is kétkedem már,hogy valóban az a személy írta,akinek a névjegye ott szerepel a levél végén.Az ItBusiness-en megtaláltam,már arra is gondoltam,h ott megkérdezem,hogy ő írta-e vagy ő is csak egy csalás áldozata,amihez a nevét és a beosztását felhasználta valaki,hogy pénzt csaljon ki mások zsebéből.
2011. nov. 16. 13:45
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Negyedik:

Sajnos én is erre jutottam!!

Így összegezve: kamu.

2011. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megkeresett. Ugyanezt a levelet kaptam. én megirtam neki, hogy munkát keresek, nem fogok pénzt fizetni egy kétes kiementelű munka miatt,ráadásul még az adataimat is küldjem el egy gamiles email címre. Válaszolt (kb 5 prcre rá! szerintem sablonlevél volt), hogy nem tudom értelmezni a leírtakat, és szélhámosnak nevezem stb. Idézőjelekkel írt pár szót. Mire közöltem vele, hogy amiket ő írt nem az én levelemből való, nem használtam ilyen kifejezéseket, ezekt ő írta..plusz elküldtem neki azt a linket, ahol jópár hozzászólás van, olyanoktól, akiket már megkárosított (facebook). akiknek egyébként írtam, és megkérdeztem. Igen, fizettek, a munka nem jött, levelekre nem válaszol.

Most ott tartunk, hogy sérteget, és Ő (!) fenyegetett meg engem, hogy feljelent! (Egyébként nem csak engem, az allasvarazs.info-ból látni, hogy még kiket.)

Megkérdeztem tőle hogy komolyan azt gondolta-e hogy megijeszt, és megírtam neki, hogy én türelmes ember vagyok de ne fenyegessen, mert ez esetben én is a rokonságomban lévő igazságszolgáltatásban dolgozókhoz fogok fordulni.

Az emailjét letiltattam, azóta nem írt. De ha megteszi automatikusan küldöm tovább a rokonomnak a legfelsőbb bíróságra, meg van pár rokonom akik rendőrök.

Az ilyen dolgokat egyébként gyorsan le tudom rendezni magam is, de ez annyira kihozott a sodromból, hogy azon gondolkoztam szólok nekik.

Semmi kedvem ilyen mocsokra pazarolni sem az időm, sem az energiám, de ha kell megteszem.

2012. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Vica Takács válasza:
100%

Sziasztok! Én is kaptam tőle levelet,ugyanezekkel a feltételekkel, adatkérésekkel. Irtam neki, hogy mire fel kell előre közölnöm a bankszámlaszámomat, szem.ig.számot, főleg, hogy hány kg-os csomagot küld, hogy erre 5000.-ft-ot kér. Ide bemásolom a Tőle érkezett választ:



" Üdvözlöm!

Ha megengedi, akkor inkább helyesbíteném az Ön által írottakat: itt nem egyoldalú adatközlésről van szó, kötelezettség nélküli befizetésről, nem tudom mit olvasott, de talán célszerűbb lett volna értelmesen végig elolvasni a tájékoztatót. Világosan le van írva benne, hogy 1 hónap próbaidő áll az Ön rendelkezésére és az első munkacsomaggal együtt küldjük a munkaszerződést, melyben minden hivatalos adatot megtalál rólunk, ezt Önnek el kell olvasni, értelmezni és aláírni, amennyiben elfogadja a feltételeinket és egyetért a megállapodással, ezt követően visszaküldi a borítékon található címre a kitöltött, aláírt munkaszerződését. Nem tudom milyen jogon közli velünk, hogy illegális a tevékenységünk, amikor szerződéskötést követően bejelentjük az alkalmazottakat 6 órás munkaviszonyba és fizetjük utánuk az adót, TB-t, nyugdíjjárulékot, stb. Mivel megvádolt minket szélhámossággal, komolytalannak tekinti állásajánlatunkat, ezért az érdeklődését a továbbiakban tárgytalannak vesszük! Az éremnek két oldala van, nyilván nekünk is lehetnek feltételeink és nem véletlenül szabtunk határokat sem, egyébként ugyanazokat az adatokat kérjük el a munkavállalóktól, amit minden munkáltató kér, akkor miről beszélünk??!!


Ne haragudjon, de én nem azt nevezném átverésnek, hogy hivatalos munkaszerződést küldünk minden munkavállalónak, fizetjük utánuk a járulékokat bejelentett munkaviszonyban, hanem inkább azt nevezném átverésnek, amikor sokan elvárják tőlünk, hogy több száz oldalt kinyomtatva eljuttassuk Magyarország különböző területeire a saját költségünkön, miközben a többség neki sem áll úgymond a feneke alá rakott munkaanyagnak sem. Ehhez még sorolhatnám, ha már átverésről beszélünk: a kezdetekkor nyilvánosan kiadott hivatalos céges adatainkat, amit nagyon sok szélhámos előszeretettel felhasznált illegális tevékenységekre! Tájékoztatom, hogy felelőtlenül, bizonyíték nélkül megvádolni, meggyanúsítani valakit bizony büntetendő cselekménynek számít, ami alapján lehetőségünk van jogi intézkedéseket kérni ügyvédi, hatósági és bírósági háttérrel rendelkezve.


Megjegyzem ismételten: bankszámlaszámot és személyi okmányazonosítót minden munkaadó köteles kérni a bejelentett munkához. Eddig feketén dolgozott, hogy mindezekkel nincs tisztában?! Bizony nálunk is többször előfordult már a kezdetekkor, hogy saját költségünkre nyomtattuk és szállítottuk ki a " magukat becsületes munkavállalóknak nevező személyeknek" az anyagot és bizony mi is csak vártunk.......vártunk.......a nagy semmire!


Sajnálom, ha Ön az állásajánlatunkat átverésnek veszi és nem fogadja el a feltételeinket, szabályzatunkat, akkor itt kérem fejezzük be a kommunikációt!" !!!válaszlevél vége.


Még Ő van felháborodva,ezek után, már az elején tudtam, hogy komolytalan dolog,mert ugy 5-6 évvel ezelőtt már jártam ugy, hogy küldtem a pénzt azóta is várom a munkaanyagot.( Igaz, hogy az csak párszáz forint volt, de akkor is) Az a felháborító, hogy ilyen emberek fent lehetnek a világhálón.Én már nem is nézek a neten munkát, ami otthonra szól.



Köszönöm megértését tisztelettel!

2012. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Vica Takács válasza:
100%
Még annyit az ekőbb irt levélhez, hogy felmentem a "Horváth Ákos műszaki webáruház kereskedelmi igazgató" oldalra lehoz egy digidog áruházláncot, ezt ugy értelmeztem, hogy ez az a cég ,ahol elvileg dolgoznunk kéne majd. Felhivtam őket és kérdeztem,hogy van-e Horváth Ákos nevű ker.igazgatójuk. Mondanom sem kell, hogy nem volt, de az is lehet, hogy a hölgy is be van avatva.
2012. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Na, én pont ma kaptam meg ugyanezt a választ tőle. Abban a pillanatban válaszoltam neki, úgyhogy most a kommenteket elolvasva várom én is, hogy nekem mit fog válaszolni. Én megírtam neki, hogy miért kell postán küldeni a munkaanyagot, hiszen van egy olyan szolgáltatás, hogy Mammutmail, ami teljesen ingyenes, és óriás fájlokat küldhetünk vele e-mail címekre. Ezzel mindjárt ki lehetne lőni a nyomtatás, a posta vagy futárszolgálat költségét.

Tuti, hogy engem is becsmérelni fog, de tojok rá, mert ezek szerint nekem van igazam, hogy ez egy újabb átverés.


Örülök, hogy megtaláltam ezt a kérdést itt. :))

2012. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!