Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásrész eladásnál kötelező...

Lakásrész eladásnál kötelező az ügyvéd/közjegyző? És bejegyeztetni a földhivatalnál?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni a férjemnek a lakásom egy részét. Így kaphatna munkáltatójától kölcsönt. Elintézhetjük egy sima papíron (2 tanúval)? kötelező bejelenteni a földhivnál?


És mennyi az egész illetéke?


2011. nov. 15. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve nekem mennyi adót kell fizetnem? A lakást 5 éve vettem.
2011. nov. 15. 21:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Ingatlan adásvétele ügyvédi ellenjegyzéshez kötött, tehát muszáj ügyvédhez mennetek.

A Földhivatalhoz a szerződést és szükséges okiratokat ti is benyújthatjátok majd akár, de az ügyvéd is megcsinálja általában.

A férjed fizet visszterhes vagyonátruházási illetéket, te pedig adózol. Az ügyvéd majd elmondja ezt is pontosan. (Az illetékkiszabáshoz egy NAV-adatlapot is csatolni kell majd a földhivatali anyaghoz, azt ők továbbítják a NAV-hoz, akik majd értesítenek a fizetési kötelezettségről.)

2011. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 5 éve vetted mit takar? Mert a megvásárlást követő 5. évben ( a megvásárlás éve a 1.) már nem kell szja-t fizetni.


A többit meg: ahogy az első írta: az ingatlan adásvétel (még ha csak egy része is) szigorú alakiságokhoz van kötve.

2011. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2006. október végén vettem a lakást, szóval nem aktuális már az szja szerencsére.
2011. nov. 15. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!