Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell eurót vásárolni?...

Hogyan kell eurót vásárolni? Hol érdemes, bankban, vagy hol? Van ennek valami plusz költsége?

Figyelt kérdés
Van 500 ezer ft megtakarításom, és azt szeretném átváltani,de még járatlan vagyok ebben...Ha átváltottam, tartsam otthon szerintetek, vagy érdemes betenni mondjuk a CIB bankba, mert ott most úgy tudom 6%-os kamatot adnak rá.Köszi a választ előre is!
2009. máj. 11. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Euróra, mint készpénzre akarod beváltani, nézz körül néhány pénzváltóban, hogy hol a legolcsóbb. Ekkora összegnél azért lehet, hogy nem fogják azonnal beváltani mert nincs ennyi náluk.

Viszont én nem tartanék otthon ennyi pénzt. Úgy viszont érdemesebb a bankban beváltani.

2009. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az szerintem szép betegség lenne, ha egy pénzváltóban nem lenne ötszázezer forintnyi euró. Még szerintem a legkisebb pénzváltóban is van ennél több is. (Én egyszer japán jent váltottam egy kisvárosi pénzváltóban egy millió forintért, és simán ki tudta fizetni. Pedig akkor még a japán jen itthon nem volt "felkapott".)


Érdemes olyan helyen átváltani, ahol tényleg jó áron tudod az EUR-t váltani. Majd azt bevinni pl. a CIB-be, ahol nyitni egy EUR DEVIZASZÁMLÁT (ez nagyon fontos!), és oda befizetni az EUR-t, majd lekötni.


Bankba ne váltsd, ott nem igazán kedvező az árfolyam!

2009. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!