Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a tőzsde?

Opiummester kérdése:

Hogyan működik a tőzsde?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, hogy kinek miért éri meg a tőzsde? Például ha én veszek érték papírokat egy cégtől neki miért éri meg és nekem miért éri meg azon kívül, hogy növekedhet az értéke és akkor drágábban el lehet adni? Mennyi érték papírt vásárolhatok egy adott cégtől úgy értem korlátlan mennyiséget vagy ez meg van szabva? Na és ha netán el akarom adni azt rögtön vissza veszi a cég vagy kis befektetők veszik majd meg tőlem egy idő után?
2011. dec. 5. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl sok kérdés egyszerre. Olvass könyveket.
2011. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Extremen sarkitva: Ceg reszvenyt bocsat ki ebbol eleg szep osszegeket szerez mikor megvasaroljak a befektetok ezeket. Ezutan a befektetok egymas kozott kereskednek a papirokkal, a ceg nem veszi vissza oket (csak ha onszantabol valami miatt elkezdi sajat papirjait vasarolni). Te profitot a papirokkal valo keresekdeskor a arfolyam kulombozeten kereshetsz. Valamint a vallalat fizet osztalekot neked minden evben ( vagy nem :) )
2011. dec. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Figy az egész tőzsde a kereslet és a kínálat elvén működik és alakul. Egyszerűen: Mennyit fizetnél most egy pohár vízért? 5 forintot? annyit megérne nem? talán nem... Oké... és mennyit fizetnél 1 pohár vízért fél nap gyaloglás után a sivatagban? Hát valószínűleg az valahol egymillió és a "kitépem a kib@szott beledet ha nem adod ide" közötti összeget... Amiből kevés van az drága, amiből sok az olcsó. Ennyi... amúgy meg úgy van ahogy az előttem szóló mondja...
2011. dec. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amiből kevés van az drága, amiből sok az olcsó. Ennyi."


A részvények száma (napon belül legalábbis) állandó, mégis változik az áruk, szóval ezt azért gondold át mégegyszer.

2011. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha elfogadod a véleményem, akkor Te nem vásárolj, mert bukni fogsz.
2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!