Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez év februárban kivettünk...

Ez év februárban kivettünk egy lakást 2 hónap kaukcióval. Egy évet alá kellett irni, de sajnos a gazdasági válság miatt nem tudjuk vállalni már a további bérlést. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Lelakhatjuk ezt az összeget, vagy kötelezhetjük a tulajdonost, hogy visszafizesse? Ugyanis a szerződésben az áll, hogy rendkivüli esetben visszafizeti. Az nem elég ok, hogy az ember elveszti a munkahelyét?
2009. máj. 17. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A kaució biztosíték a tulajdonosnak, h' ha nem fizetsz bérleti díjat, vagy szándékosan kárt okozol, akkor abból fedezi. Tehát a két hónapot vagy lelakhatjátok, vagy visszaadja. Pusztán azért nem tarthatja vissza, mert határozott idejű a szerződés.
2009. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Tőle függ, ha szerencsés vagy, ő meg emberséges, akkor ezt betudja rendkívüli helyzetnek (ez elég általános megfogalmazás), ha nem, akkor úgyse tudsz mit csinálni vele, pereskedni nem fogtok. Nem mondom, hogy egyszerűen ne fizesd ki a hátralévő bérleti díjat, mert az meg részetekről lenne tisztességtelen. Meg kell beszélni vele.
2009. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a tulajdonos nem akarja visszafizetni a lefizetett kaukciót ami bizony nem kevés összeg. 170 e Ft. Én ebből a pénzből másik kisebb bérü lakást tudnék bérelni. Amennyiben nem fizetem neki a bérleti dijat, hanem a kaukcióra hagyatkozom és lelakom az összeget abban az esetben csak a rezsiköltséget vagyok köteles kifizetni?
2009. máj. 18. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Jogilag nem egyértelmű a helyzet, mert a szerződésbe beletett rendkívüli eset fogalma nem egzakt. Megteheted, hogy nem fizeted ki a lakbért, mivel nem tud veled mit csinálni, ilyen kis összegért senki nem perel,csak dühös lesz, és haraggal fogtok elválni.
2009. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha határozott idejű a szerződés, azaz egy évre szól, akkor igen kellemetlen helyzetben vagytok, ugyanis a határozott idejű szerződést nem lehet felbontani "csak úgy". Ugyanis a szerződés felbontásával teljesítési kötelezettséged keletkezik, méghozzá a hátralévő hónapok lakbére!

Tehát nemhogy a kauciót, de akár annál többet is elveszíthetsz!

2009. máj. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagyis a februárban, egy év határozott időre kötött bérleti szerződést májusban úgy mondhatod fel, hogy a június-január hó közötti 8 havi bérleti díjat (ha jól számolom ez 680e Ft) megfizeted.

Ezt mondja a jog. Tehát a kaución túl még további 510e Ft fizetendőd van.

Aztán, hogy miben sikerül megállapodnotok, az már rajtatok múlik... De ha a bérbeadónak elég a két hó kaució, akkor már azzal is közelebb vagy 510e Ft-tal, mintha hivatalosan végigvinné a szerződésbontást...


Amúgy nem igaz, hogy 170e Ft-ért nem perelnek. Én már 17e Ft-ért is kértem fizetési meghagyást.


Az előző voltam.

2009. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A szerződésben az áll, hogy rendkivül indokolt esetben visszajár a kaukció összege.

2.nek válaszolom, hogy meglehet másnak nem nagy összeg a 170 eFt, de nekem igen is sok, mert én ezért a pénzért 2 hónapot dolgozom. Nemtudom kinek mi a kevés vagy sok, de nekem ez igen jelentős összeg.

Amúgy meg a lakásban semmi kárt nem tettünk minden ugyan úgy van, ahogy beköltöztünk.

2009. máj. 19. 09:10
 8/8 anonim válasza:
53%
kaucki armand?
2009. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!