Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy esküvői ruha 1Ft-os,...

Egy esküvői ruha 1Ft-os, minimálár nélküli liciten van kinn vaterán, de az eladó nem adja annyiért? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

van egy eladó ruha vaterán, 1Ft-os aukció, nincs minimálár. az eladó azonban azt írja, hogy természetesen áron alul nem adja, az 1Ft-os aukció csak a reklám. ez szabályos? hiszen ha licitálok és 100Ft-al megnyerem, akkor köteles nekem annyiért adni a ruhát, nem?

nem akarom megvenni, csak nézegetek ruhákat és ezen megakadt a szemem, hiszen vásárolni szeretnék majd és nem ismerem a vatera szabályokat.


2011. dec. 19. 16:08
 1/6 anonim válasza:
57%

nincs ilyen, hogy nem adja.


ha nincs min. ár, akkor ha 5Ft ért nyered meg, akkor isd köteles nwkwd odaadni, mivel a teszveszen és vaterán véghezvitt vásárlás jogi adásvételi szerződés.


jogászt bfogadsz, bepereled és nyert ügyed van

2011. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és olyat is láttam, hogy az aukciónál nincs kinn minimálár, az aktuális ajánlat mellett mégis ott van, hogy nem éri el a minimálárat. olyankor honnan tudjam, hogy az mennyi?
2011. dec. 19. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
be lehet állítani, hogy ne látszódjon a minimálár. de ha valóban nics beállítva, akkor szerződés szerint köteles odaadni
2011. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de ha nincs minimálár, akkor ki van írva, hogy nincs? minden esetben? mert sok helyen látom a jelenlegi ajánlat mellett, hogy nincs minimálár.
2011. dec. 19. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs minimálár, az ki van írva a kép mellett bal fent. Ha nem találod, ctrl+F, beírod, hogy "nincs minimálár" és megmutatja a szöveget, ha van.

Ha van minimálár, csak elrejtette az eladó, akkor nem köteles odaadni a terméket áron alul.

2011. dec. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentsd be, hogy szabálytalan aukció. Én már jártam így, hogy 1 Ft-ért vettem elég értékes dolgot, de az eladó ahelyett, hogy nekem megírta volna, hogy nem adja (még talán hajlottam volna a kompromisszumra is), újra feltette aukcióra fix áron. Aztán a végén ő volt felháborodva és az én negatívomra bosszúnegatívval akart volna válaszolni, de töröltettem a negatívját.
2011. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!