Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez szerintetek normális,...

Ez szerintetek normális, úgyértem ez mostanában így szokás már?

Figyelt kérdés

Albérleteket nézegetek.találtam egy hirdetést:


"....A TULAJDONOSNAK VAN PÁR FELTÉTELE,MISZERINT,MAXIMUM EGY PÁR RÉSZÉRE KIADÓ A LAKÁS,ÉS FONTOS HOGY MIND A KÉT SZEMÉLY RENDELKEZZEN BEJELENTETT MUNKAHELLYEL,ÉS NE DOHÁNYOZZANAK,ÉS KUTYA,MACSKA,ILLETVE GYEREK NE LEGYEN...ÁLOMALBÉRLET..."


Ez lenne az álomalbérlet?Amelett hogy 90%-uk nem is adózik??


2012. jan. 16. 12:37
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
40%

Szerintem vérlázító! O_o Ez diszkrimináció egyrészt, (no cigi, no gyerek, no kisállat) másrészt azért, mert a tulajdonosok tényleg 90 %-a sz*rt sem adózik a lakók után.

Ha nekem lenne egy kiadó lakásom, eszembe nem jutna ilyet kiírni, max. a biztos munkahelyet! Egy picit azért meg tudom érteni, mert senki se akarja bizonytalan embereknek kiadni a lakását, akik ki tudja mit csinálnak vele, lelakják, megrongálják, nem fizetik a lakbért, stb. De ez akkoris botrány....menjen a k_va a_nyjába...Na ezen jól felhúztam magam....22N (Én is albérletben lakom, de a tulaj egy tündéri középkorú nő.)

2012. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Ezek normális elvárások, szerintem. Miért ne köthetné ki, hogy a saját lakásában akar e állatot, dohányfüstöt. A gyerek is gondolom hasonló okok miatt "nem megengedett". A munkahely nyilván a biztos fizetés miatt kell. Ha nem tetszik, nem kell kivenni, ennyi az egész
2012. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
17%

Még annyit, hogy ez a k.öcsö.g garantáltan nem fog lakót találni, mert az átlag fiatal pár (pláne gyerekes pár) az ilyet el sem olvassa.


Előző voltam.

2012. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
Bocsánat, első voltam.
2012. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne köcsög???? Azért, mert vannak elvárásai? Miért ne lehetnének? Mi olyan gáz a hirdetésben????
2012. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti, hogy ő diktálja a feltételeket.

És meg is lehet érteni, hogy ilyen feltételei vannak:

- munkanélkülinek én sem adnám ki a lakásom. Nem akarok a pénzem után futni.

- Bejelentett lakcímmel könnyebben lenyomozható valaki, ha valami rossz fát tesz a tűzre.

- Dohányzás: nem kell a bűz

- Állatok: Kárt tehet a lakásban, büdös is lehet, a szomszédokat is zavarhatja.

- Gyerek: gyerekes családot nehezebb jogilag kitenni az utcára, mellesleg a gyerek is zajong.


Az adóról meg annyit, hogy megtehetné, hogy bejelenti, és X Ft-ot leadózik az albérleti pénz után, de ezt az X ft-ot rá fogja tenni az albérleti díjra. Szóval az albérlő jár jobban, ha nincs bejelentve.


Én voltam hasonló helyzetben: 30.000 volt az albérleti díj, plusz rezsi. Megkérdeztem a főbérlőt, hogy miért nekünk kell fizetni az 3.500 Ft közösköltséget, hiszen az nem a mi fogyazstásunk. A főbérlő teljesen igazat adott nekünk.

A következő hónaptól ő fizette a közösköltséget, a lakbért meg megemelte 35.000 Ft-ra.

2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
ha te adnad ki a lakasod akkor te is allitanal felteteleket. szerintem ebben semmi kulonos nincs. en sem engednem hogy a lakasomban dohanyozzanak(a falak, butorok is atveszik a szagot elszinezodnek) az meg hogy bejelentett munkajuk legyen az meg azert fontos mert akkor valoszinuleg tudnak fizetni. kutya , macska szinten ertheto, van aki engedi van aki nem. ha valami gond van akkor egy kisgyerekes part nehezebb kitenni.
2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 ava87 ***** válasza:
71%

Lehetnek ilyen elvárásai, de ezt kiírni akkor is durva szerintem. Főleg az a része, hogy gyerek ne legyen. Ezt nem a felháborodott szülő mondatja velem, mert elfogadom, hogy van, aki félti a lakását, viszont ezt így leírni erősen diszkriminatív.


Azzal is tisztában vagyok, hogy a legtöbb esetben a törvények a bérlőt védik, ezért a tulaj sok esetben kissé kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet - már ha van rendes szerződés, mert ha nincs, akkor meg a bérlő van nagyon kiszolgáltatva.

De szerintem aki eleve így áll hozzá, az nem fogja tudni kiadni a lakását.

2012. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Mint bérbeadó szólnék hozzá. A Bejelentett munkahelyet meg lehet érteni, tróger/link lakókkal nagyon meg lehet szívni, én is nagyon megnézem hogy kinek adom ki. A kis állat nekem mindegy, de tartsanak rendet utána. Gyerek teljesen mindegy. A dohányzásnál, ha valaki olyan igénytelen, hogy lakásban füstöl nekem ok, de akkor rögzítjük, hogy kiköltözés előtt, teljes tisztasági festés/tapétázás, függyöny csere, stb.
2012. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
75%
Magántulajdonról van szó, ilyen esetben olyan feltételt szab, amilyet csak akar. Képzeld el mi van, ha aházban csak idősek élnek-erre odaköltözik egy pár 1-2 kisgyerekkel. Hát, a nyugodt életnek lőttek. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van gyerekem....
2012. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!