Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lecsökkentette az önkormányzat...

Lecsökkentette az önkormányzat a segélyemet 28500-ról 22800 Ft-ra. A férjem nam kap semmit mert egy családban csak az 1ik fél kaphat. Munkahely egyáltalán nincs. Most hogyan tovább? Nem több pénzt hanem normális munkát szeretnénk.

Figyelt kérdés
Nem vagyunk ingyenélők, még van lakásunk. Miért bűnöző ebben az országban a munkanélküli?
2012. jan. 25. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az önkormányzat csökkentette le, hanem az állam.

Márciustól indítják a közmunka programokat 6 és 8 órás napi munkaidőben. Igaz, kevesebbet adnak mint a minimálbér, de több mint a segély.

Ha külön lakcímre költöztök (papíron) vagy elvéltok, mindketten kaphattok segélyt.

2012. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elválni semmiképpen nem akarunk. A közmunkaprogramban már részt vettünk. Iszonyú megalázó és csak az mehet aki kapja a segélyt. Külön lakcímet kiszúrták. Amúgy Debrecenben lakunk.
2012. jan. 25. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"Most hogyan tovább?"


Elmenni közmunkára amíg nincs más, akármilyen megalázó, a másik lehetőség, hogy a híd alá csövesnek, a házat meg viszi a végrehajtó...

2012. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Köszönjük meg Orbán Viktornak ezt is!:(
2012. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy! Nekik miliárdok nekünk nesze semmi fogd meg jól. Ha nincs normális munka nem is tudsz tenni a legális gyilkolásuk ellen semmit.
2012. jan. 26. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a passzív népírtás.

Akkor most ketten éltek 22800 Ft-ból? Hogy lehetséges ez.

Ez esetben talán túlléphetnétek azon hogy a közmunka megalázó.

2012. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen ketten, de februárban már csak 22800 lesz a vagyon. Hogy lehetsége? Éhezve. Ha legalább a férjem is jöhetne melózni kicsit jobb volna vagy ha valami fusi meló lenne. Nagyon nehéz és igazából nem is siránkozok hiszen legalább mi biztosan itt vagyunk egymásnak amíg csak bírjuk de ez még így közel 30 évesen is idegölő.
2012. jan. 26. 17:23
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos a közmunka sem úgy van ám, hogy na én megyek és bejelentkezem. Voltam én is közmunkán, nem megalázó, hanem inkább az volt a szar, hogy az államnak nem az a célja, hogy becsüljük meg a segélyt, hanem hogy ingyen legyen gondozva a park, a város, tiszta legyen minden!...

Ugye mivel akkor csak 4 órás volt... Nem volt sokkal több a bér, mint 30 ropi. De a hidegbe ázni-fázni, tüdőgyulladást kapni marhára megéri...

2012. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na igen és ez az amit nem fizetnek meg. Volt, hogy az unatkozó emberek minket ugráltattak volna amikor meg mertünk állni, hogy megreggelizzünk, meigyuk a teánkat. Legalább az melegített egy kicsit míg ők azt hitték, hogy ellógjuk a munkát. Vagy mi már nem is vagyunk emberek, ez nekünk nem jár? Arról még nem is beszéltem, hogy a wc-zés sincs megoldva. Ja persze azt sem szabad mert mi állatok vagyunk?
2012. febr. 2. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Én is megjártam a két hónap közmunkát. Megalázó, és kiábrándító volt. Még szerencse hogy tavasszal "soroztak" be, így nem fagytam szét. A 4 órát azért ki lehetett bírni, de majdnem gerincsérvet kaptam a sok ásástól, meg egyszer majdnem széttéptek a kutyák, mert nekünk kellett leveleket hordani a senki földjén. Most viszont alig várom hogy alkalmazzanak 6, vagy 8 órában ahogy k*csög orbán óhajtja, mert inkább kint a placcon dögöljek meg, mint itthon éhen a 22800-ból!

Ja, és miért nem a nyugdíjsok 100-200 ezres "nyugdíjából", farag le a kormány? Sokszor kiakaszt mikor látom őket a pénztár előtt, hogy otthagynak 20 ezer forintokat felesleges dolgokra, mert unalmukban vásárolgatnak!

2012. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!