Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be mentem a polgármesteri...

Be mentem a polgármesteri hivatalba, hogy valami segélyt adjanak mert most aztán tényleg nagy bajban vagyunk! De a válasz az volt, hogy a férjemnek nyilatkoznia kellene arról, hogy nem gondoskodik a gyerekünkről! Szerintetek ez törvényes?

Figyelt kérdés
Van egy tartós beteg gyerekünk,és soha nem kuncsorogtam segélyért,és igyekeztem mindig dolgozni!De nem vették föl sehova a gyerekemet!Így nem tudtam vissza menni dolgozni. Talán már ősztől mehet oviba! Karácsony előtt a férjemnek is megszűnt a munkahelye,én meg kénytelen voltam kilépni az enyémről,hogy legalább azt a kis pénzt megkapjuk Ami jár ha vissza mennék! Azóta regisztráltattam magam munkanélkülire,de a gyesem végett ami körülbelül Februárban 10 ezer forintra számíthatok! Meg az emelt családira!És hát annak amit kérnek cserébe az nem becsületes dolog! Persze mi az ebben a mai világban!
2012. jan. 31. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne törvényes?

Maximum - ha van hátránya - akkor az a Ti felelősségetek lesz, mert ezzel a nyilatkozattal a Polg. Hiv. lerázta azt magáról. Aki aláírja, az vállalja érte.

Utána kell járni, hogy ha a férjed megteszi ezt a nyilatkozatot az milyen hátrányokkal járhat később valamiben. Ha nem gond, akkor - a segély érdekében - tegye meg, ha úgy gondoljátok.


Nekünk is ajánlgatták - más ügyben - hogy a párom mondjon le a gyerekről, mert akkor egy hatalmas anyagi segítséget kaptam volna. Inkább nem kellett, hiszen az a nyilatkozat visszafordíthatatlan, és más hátrány is érte volna e miatt szintén más ügyben.


Ezt a dolgok kell mérlegre tenni, és aszerint dönteni.

2012. febr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem ez egyszerűen,undorító! Mármint az erkölcsös ember soha nem fog egy ilyen papírt aláírni! Mi sem írtuk alá!De azért ha valaki házasságban él,annak nem támadhatnak anyagi gondjai?
2012. febr. 1. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem is ez az undorító, hiszen a segítő szándékot kell benne meglátni. Hanem az, hogy a kérelmező figyelmét nem hívják fel arra, hogy a nyilatkozat megtétele esetén előfordulhat az, hogy később más dologra komoly negatív hatással lesz.
2012. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!