Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvesztettem a tárcámat,...

Elvesztettem a tárcámat, benne a személyimmel, lakcímkártyámmal és egy papírral, rata a bankszámlaszámom és az internetes azonosítóm (jelszó nem! ). Visszaélhetnek vele?

Figyelt kérdés

A bankkártyám máshol tartom, így az nem tűnt el. Érdemes letiltatni a személyit és újat igényelni, vagy várjak pár napot, hátha visszajuttatja valaki? Bankkártya nélkül ugye nem tudnak visszaélni az adataimmal? Tudom hogy fényképes a személyi, de ha az ügyintéző elsiklik felette és megkötnek a nevemben valami szerződést, esetleg hitelt vesznek fel...

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2012. márc. 17. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár nem valószínű, de viszaélhetnek vele. Ha valaki hasonlóan néz ki, és jól hamisítja az aláírásod, sok mindent megtehet. Jelentsd a rendőrségen az esetet! És ne nagyon reménykedj, hogy visszakapod.
2012. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bejelentettem, de mivel valószínűleg elhagytam és nem ellopták, azt mondták hogy nem az ő ügyük, hanem az okmányirodáé, ahová leghamarabb hétfőn jutok el. Ha időpontot kell kérni, még később. Az a gond, hogy semmi érvényes fényképes igazolványom nincs...a bankkártyával nincs teendőm? Az online jelszavamat időközben megváltoztattam, pink kódomat tudom,sehová nincs felírva, akkor nincs veszély?

Köszönöm a válaszod! :)

2012. márc. 17. 18:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért hezitálok az új igénylésével, mert egyik ismerősöm pár hónappal ezelőtt pont így járt, neki visszaküldték az iratait bérlettel, mindennel együtt, csak a pénzt szedték ki belőle...szerencsére nem volt sok nála.
2012. márc. 17. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a rendőrség hozzáállását. Neked védened kell magad arra az esetre, ha valaki netalán valami disznóságot csinál a nevedben. Én igenis jegyzőkönyvet vetetnék fel arról, hogy ekkor és ekkor elvesztettem ezt és ezt az iratomat, és onnantól nem vagy felelős azokért a dolgokért, amiket esetleg elkövetnek velük.
2012. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, ráadásul ha elhagytam, és valaki megtalálta, akkor is visszaélhet vele, nem csak akkor, ha közvetlenül tőlem lopta el. Sajnos hallottam már olyanról, hogy telefon előfizetést kötöttek lopott személyivel, aztán a károsult kapta a csekkeket és felszólításokat...mindenesetre hangfelvétel készült a bejelentésemről, szóval ha mást nem, azt be tudom "mutatni"...
2012. márc. 17. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ha elhagyod a rendőrsére kár menni, mert elküldenek az okmány irodába. Régen a Juszt műsorában sok ilyen eset volt pl.: ott a Kaya Ibrahim akinek a nevében vagy 13 céget alapítottak, meg 1 csomó szerencsétlen ember akinek az irataival vagy 10 kocsit kikölcsönöztek, de elfelejtették vissza vinni, persze nem riogatni akarlak, csakhogy tudd ilyen is megtörtént
2012. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a rendőrségnek köröztetni kéne az irataidat, mi az, hogy nem az ő ügyük?
2012. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!