Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem elég egy hónapra...

Miért nem elég egy hónapra 120 000 Ft fizetés egy majdnem egyedülálló fiatalembernek?

Figyelt kérdés

27 éves átlag alatti igényű(nem járok szórakozni,nem költök káros szenvedélyekre) fiatalember vagyok,úgymond egyedülálló vagyok de édesanyám nálam lakik jövedelem nélkül így én tartom el,56 nm2-es családi házam van annak rezsijét fizetem-hitelem nincs és mégsem elég a fizetésem.

Én csinálok valamit rosszul vagy tényleg ennyire lehetetlen helyzet van ebben az országban hogy egy tisztességes dolgozó ember aki kevéssel is de minimálbér felett kap szinte éhezik a hónap utolsó hetében??

Mit tanácsoltok min változtassak?



2012. ápr. 15. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt irod, hogy ennyiböl akarnál megélni egyedülállóként. De NEM egyedül élsz, hanem ketten ebböl a pénzböl, ha anyádat is te tartod el. Úgy meg nem csoda, ha kevés.
2012. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam egyedülállóként kérdésem és csak mellékesen hogy édesanyám velem él hiszen számításaim szerint heti 2 doboz cigi ami pluszba elmegy neki a többi költség úgyis fennáll-főzni úgysem 1 adagot szokás-ha mosok egyben megy tehát gyakorlatilag nincs számottevő pluszköltség a ráeső részben.Ezért nem is értem miért nem elég ennyi pénz!

De lehet tényleg én vagyok a hülye :(

2012. ápr. 15. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor is ketten vagytok, de ha egyedül lennél, a 120 ezer akkor sem sok. A rezsi attól nem sokkal kevesebb, hogy ketten vagytok. Mire azt kifizeted, alig marad valami kajára, ruhára. És akkor még hol van a gyógyszer.

Azt érdemes lenne egy hónapig naponta pontosan felírni, mire mennyi megy el. Macerás, de megéri, mert akkor legalább tisztán látsz. A cigi alapjában véve nem olcsó. Az rendben, hogy naponta főz, de mit? Ő gazdálkodik a pénzzel vagy te vásárolsz és te osztod be? (Ne hidd, hogy bántani akarom!!). Hidd el, sokszor apró tételekből pillanatok alatt nagy összeg jön ki.

2012. ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vízdíj már duplázódik.

Mosás nem számít? vagy óriás mosógéped van és full programon nyomod állandóan és kevés ruhával fut vagy ott is keményen van plusz költség!

Kajánál meg hogy lenne ugyan annyi. Ha nem lakna ott többet ennél? Nem! De mégis több kaja fogy! Bár ha amúgy is sok a pazarlás akkor persze lehet mondani hogy nem számít.


A fűtésnél meg egy egyedülálló ha elmegy dolgozni akkor letekeri a fűtést és így 8-10 órán át amíg nincs otthon sokat spórol. Ha viszont van otthon valaki akkor a fűtés megy!

Áramnál meg ha nem vagy otthon akkor is mehet mondjuk a TV ami szintén sokat fogyaszt, plusz világítás...

És még rengeteg minden lehet.


120-ból ketten nagyjából ki tudtok jönni ha odafigyeltek de nagyon nem ugyan az mint 1 ember!

Szerintem sok mindenen tudsz spórolni de ezt ugye látatlanban nehéz megmondani...

2012. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ma 17:23-es: minek kellene gyógyszerre pénz? Aki nem beteg, annak semmi szüksége rá. Az nem igaz, hogy havonta erre fix összeget kell szánni.
2012. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

Írd össze, hogy mire költesz. 120-ból ki lehet jönni azért. OK, nem dőzsölni, de el lehet lenni.

A rezsi mennyi? Miket esztek?

Mondjuk cigire én nem költenék a helyedben egy fillért sem.

2012. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!