Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valaki hasonló helyzetben?

Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Annyira erkölcstelen pénzimádó lett ma már a társadalom hogy teljesen kiábrándultam a pénzből. De tényleg. Teljesen. Ott tartok hogy nálam értékrendbe már ez az utolsók között van. Attól tartok hogy nem leszek eléggé könyöklő és rámenős így az utcán végzem.
2012. ápr. 17. 22:22
 1/4 anonim válasza:

Nem akarok nagyon "ezotérikusnak" hangzani, de szerintem mondhatjuk úgy, hogy fejlett lelked van. Neked nem annyira fontos a megfogható pénz, gondolom meg vagy elégedve azzal amennyit kapsz és kész. Szerintem ez egy jó dolog, az már más kérdés, hogy a mai világban ez bizonyos helyzetekben milyen hátrányokat okozhat.

Pont mostanában hallottam, hogy egy politikust szidtak a vonaton (khmm.. gyurcsány..khmm). Kb. ezt mondták:

Mi a fenéért jön még vissza? Ennyire élvezi, hogy szidják és utálják? Én szarnám le a világot és élném az életem a helyében.

Na igen, a politikusokra és a legtöbb emberre igaz. Már kisebb vonalakban is. Egyeseknek sosem elég!

2012. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyira utálom a pénzt hogy attól tartok majd én fogom lealkudni azt a kevéske bérem. :)
2012. ápr. 17. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes szitu. Bár nem tudom mennyire gondolod komolyan.


Úgy érted, hogy egyáltalán nincs szükséged pénzre, vagy annyi kell, hogy éppen legyen mit enni+alapvető szolgáltatások? (Fűtés, víz, villany)

2012. ápr. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Smartguy86 ***** válasza:

Sajnos én azon a véleményen vagyok, hogy tévhitben élsz. A pénzt nem lehet azért utálni, amit az emberek tesznek. A pénz egy eszköz, ahogy a fűnyíró is az, meg a kés, villa, kanál... stb. Vannak dolgok, amiket lehet jó és rossz dolgokra is használni (pl: kés). Az emberen múlik, hogy mivel hogyan él együtt.


A pénzre aztán végképp igaz ez. Ha neked nem tetszik az, amit mások csinálnak a pénzzel, akkor nincs más dolgod, csak annyi, hogy te másképp csinálod és közben olyan emberekkel veszed körül magad, akik szintén úgy gondolkoznak róla, ahogy te. Mindenkit olyan emberek fognak körülvenni, amilyen ő maga!


Egyébként jól érzed: ha utálod a pénzt, akkor messze el fog téged kerülni. Ez nem ezotéria, ez puszta valóság. Aki fél a pénztől, az minden cselekedetével azon lesz, hogy ne legyen neki és ha mégis lenne, azt is gyorsan elkölti, mert ő maga nem képes feldolgozni az ezzel járó felelősséget. Ezért van az, hogy a lottónyertesek 90%-a (ez nem feltételezés, ez tény! felmérés igazolja!) úgy végzi, hogy visszaszegényedik a kezdeti életszínvonalára vagy még az alá és végleg eladósodik. A pénzzel tudni kell bánni! Aki a kicsivel nem tud bánni, azt a nagyobb összegek rossz dolgokra, pazarlásra, visszaélésre, felelőtlen döntésekre fogják sarkallni.


Szóval én azt mondom, hogy minél előbb kezdd el átértékelni a pénzzel kapcsolatos hiedelmeidet és nézd meg, hogy mi az oka annak, hogy egy eszköz ilyen súlyos érzéseket vált ki belőled. Valószínű, hogy az emberi kapcsolataid (szülők, barátok, munkatársak, stb.) azok, amelyek rávezettek erre a tévútra, úgyhogy most ezeket kell felderítened és megtalálni a saját utadat. Ehhez talán segítséget nyújthat ez a könyv:


[link]

2012. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!