Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha zaklat...

Mit lehet tenni, ha zaklat egy cég olyan könyvért, amit nem is rendeltünk meg?

Figyelt kérdés

Anyám egy időben rendelte a Readers digest kiadványt.Egyszer küldött ez a kiadó egy nagyon drága könyvet is, annak ellenére, hogy nem mi kértük, nem mi rendeltük.Jobb lett volna azonnal visszairányítani a csomagot, de lányom volt itthon és ő átvette.

Persze kiderült, hogy nem ajándékba küldték.Anyám halogatta a kifizetését.Azóta rátettek egy halom késedelmi kamatot és már telefonon is zaklatnak, meg végrehajtóval fenyegetik.Nekünk nincs szükségünk 14000 Ft-os könyvre!

Anyám nem tud velük erélyesen tárgyalni, úgyhogy gondoltam, majd én kézbe veszem az ügyet!Csak még előtte tájékozódom, mi lehetne a legjobb megoldás?

Legszívesebben fognám a könyvet az összes levelükkel együtt és visszaküldeném nekik, bár elég nagy, nehéz könyv, nem lenne olcsó a postázása sem, az biztos.És hallottam régebben valamilyen hivatalról, akik az ilyen zaklató cégeket ellenőrzik, hozzájuk is fordulhatnék talán, de erről nincs sajnos sok információm.

Mit tudnátok tanácsolni?


2012. máj. 7. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképpen javaslom a fogyasztóvédőket. Fordulj hozzájuk. Sok panasz van ezekre a cégekre, van szakértőjük, aki ezekkel az ügyekkel foglalkozik.
2012. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az is jó ötlet!
2012. máj. 7. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!