Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek pénzszórásnak...

Szerintetek pénzszórásnak számít ha naponta járok boltba és nem úszom meg a vásárlást 1000ft alatt?

Figyelt kérdés

A párom szerint pénzszórás pedig alapdolgokat veszek például:kenyér,tej,felvágott,főznivalók,tisztálkodók,tisztítószerek(mosogató,mosószer,súrolószer stb.),wc papír,szalvéta,pelenka,eü.betétek

Utóbbi időben nem csinálok nagy bevásárlást mert nem akarok előre többet költeni de végső soron úgy is elköltöm a pénzt csak apránként.Keveset költök magamra is mert nőből vagyok(sampon,testápoló,dezodor ilyenek).Ti hogy gazdálkodtok?Mit csinálhatok rosszul?


2012. máj. 15. 18:51
 1/6 A kérdező kommentje:
4 tagú család.
2012. máj. 15. 19:00
 2/6 anonim ***** válasza:

semmit nem csinálsz rosszul, itt tényleg k*baszott drága minden.


[link]

2012. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálod rosszul, hogy naponta jársz, és - gondolom - a legközelebbi boltba. Igenis csinálj nagybevásárlást hipermarket-ben. Nagynéném napi szinten elkölt 1500-2000 forintot a Coop-ban kenyérre, felvágottra, tejre. Semmi extra. Ezerszer mondtam neki, h menjen el nagybevásárlásra: két coop-os tej árából 3-at vesz, azaz csak a tejen spórol(na) havi 4000 forintot kb. Válasz: ez van közel (3 kocsi van a családban). Amit meg még én szoktam: ha valami akciós, pl. 2-t fizet 3-at kap mosogatószer, megveszem, még akkor is, ha van otthon. Így nem kell később "teliáron", vagy jóval drágábban megvenni sürgősbe, ha elfogy.
2012. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem mondott semmi olyasmit hogy a legközelebbi boltba. Én minden nap az Auchanba járok.
2012. máj. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Katoonene ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, ezekre mint szükség van, akkor a romlandón kívül (tej, kenyér) előre megtervezve 30.000 Forintnál (egy hónap alatt) 3-5 ezer forint megspórolható ha odafigyelve vásárolsz. Ezt ti tudjátok, mennyire számít pár ezer Forint, még ha erre rá is megy havonta 1 óra, amíg megtervezitek.
2012. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írj listát! Mondjuk a hűtőajtóra. Ha valami elfogy, akkor ide fel lehet írni, hogy mi volt az.


Ne menj bevásárolni éhesen!


Ragaszkodj a listához!


A tisztítószereket és az alapvető élelmiszereket (liszt, cukor,konzerv, rizs stb.) érdemes havi egyszeri nagy bevásárlással elintézni. Illetve ha akciók vannak, akkor megvenni.


Gondolom azért sampon dezodor nem kell csak havonta-kéthavonta venni.


A pelenkát,betétet stb. veheted a DM-ben is például, s még spórolhatsz is rajta. (A nővérem a dm saját márkás pelenkát vette úgy, hogy beváltott egy 50 pontos kuponfüzetet, amiben van egy termékre 25 %-os kedvezményes kupon. Így a 4000 Ft-os pelenka rögtön csak 3000 lett.)


Így marad a mindennapi bevásárlásnál a kenyér, felvágott, zöldség-gyümölcs.


Ha veszel 2-3 féle felvágottat, akkor azt sem kell mindennap venni, csak egy héten 2x.


Néha lehet a vacsora lekváros kenyér (házi lekvár), májkrémes kenyér (konzerv -> nagybevásárlásnál vettük), halkrémes, sajtkrémes, zsíros, vajas-sajttal, virsli, tojásos kenyér, lecsó, kefír, tejfölös kenyér stb.

Nem fontos mindig felvágottat enni.


Mondjuk eddig 1-2 személyre így még megoldottam. Nagyban nem tudom, hogy megvalósítható-e.


Sok sikert!

2012. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!