Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy tartozás miatt végrehaj...

Ha egy tartozás miatt végrehajtást rendelnek el, milyen tulajdonomhoz tudnak hozzányúlni?

Figyelt kérdés

Van egy autóm, viszont az üzembentartója nem én vagyok. Valamint egy ház 1/4- része az én tulajdonomat képezi.

Nem arról van szó, hogy nem akarok fizetni, mert ha jogos követelés lenne,kifizetném. A tartozás összege 230 ezer ft.

A kérdés az, hogy ez az összeg elegendő e ahhoz, hogy a házra terheljék, vagy árverezzék, valamint mivel 3 tulajdonosa van a háznak, ezt hogy tudják kivitelezni? Valamint az autó üzembentartóját felkereshetik e ez miatt?


2012. jún. 13. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Mindenre végrehajtást vezethetnek, ami a tied, még arra is, ami mondjuk a lakásodban van, és ugyan nem a tied, de ezt nem tudod bizonyítani.


De az első úgyis az inkasszó szokott lenni, mert nekik az a legegyszerűbb.

Utána ingatlanra végrehajtási jogot jegyeznek be, aztán árverezés.

Az autó is, mivel ezeknek van közhiteles nyilvántartása.


Ingófoglalás csak a legvégső eset, ha az előbb felsoroltakból nem térül meg a követelés.

2012. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ingóságot hamarabb árvereznek, mint ingatlan. Főleg a kérdező esetében, ahol több tulajdonosa van az ingatlannak.

A gépkocsinál az számít, ki van a forgalmiba tulajdonosként bejegyezve.

Ha végrehajtásig fajul a dolog, már nem csak a tartozás összegét követelik majd, hanem a végrehajtás költségeit is rád terhelik. (még azt is, hogy bejegyzik a végrehajtást a tulajdoni lapra)

2012. jún. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!