Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma kaptam levelet pécsi...

Nevermore kérdése:

Ma kaptam levelet pécsi biokomtól, miszerint hulladékszállítási hátralékom van 2006. 01. 01-2010.12.31-ig tőke 40348ft, késedelmi pótlék 13937ft, összesen 54284ft.2011. 01. 01-2011.12.31-ig nincs hátralék. Ez mennyire fair dolog? Miért várnak 6 évet?

Figyelt kérdés
2008 szeptembertől minden befizetett csekk megvan, akkor vettem át a számlák befizetését egyik családtagomtól. Nem azért mert ki akarok bújni a fizetés alól, hanem mert úgy vélem nem korrekt évekig várni és csak utána kérni kamatostól. Szóval, hogy lehetne kevesebből megúszni?
2012. jún. 18. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megírod nekik, hogy csak 2007.06.18-tól vagy hajlandó befizetni a tartozást, mert az 5 éven túli követelés már elévült :P

Feltéve, ha az 5 év alatt nem kaptál tőlük felszólítást, mert ha igen, akkor nem évült el.

2012. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondoltam hogy csak az utolsó 5 évet lehet követelni, és 2008 szeptembertől rendeben minden csekk be van fizetve, tehát csak 2007 június és 2008 szeptember közötti időszakot sózhatják rám. DE! És itt van a dolog nyitja! Családtagom, aki korábban nem fizette be a számlákat elismeri nekem hogy kapott felszólítást, de azt meg nem tudja mondani hogy mikor, milyen gyakran, mennyit kapott és még abban sem biztos hogy alá kellett-e írnia vagy sem. Az ész megáll tudom, de sajnos ebből kell most jól gazdálkodnom. Nem tudok valamire hivatkozni, pl hogy közel négy éve kapom a számlákat, de soha nem volt más szöveg a számla mellé, csak épp aktuális negyedévre szóló csekk? Nem kellett volna ilyenkor vagy magasabb összegű csekkeket kapnom folyamatosan, vagy negyedéves csekk mellé írni pár sort hogy pl. számlatartozásom ennyi és ennyi Ft?
2012. jún. 18. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellett volna, hiszen a felszólításokat kaptad, csak éppen nem a Te kezedbe. Ebben a rokonodnak van sara, nem a szolgáltatónak.

Ha menet közben kaptad a fizetési felszólításokat, akkor az 5 éven túli igény sem évült el.


Maximum annyit tehetsz, hogy alkudozol a szolgáltatóval, tekintsen el a késedelmi pótléktól. A többi követelés gondolom jogos.


Hogy elkerüld a későbbiekben az ilyen gondokat, kérd a tartózkodási helyedre a számlák és fizetési felszólítások postázását a szolgáltatótól.

Én sem ott lakom, ahol fizetem a rezsit, ezért a számlák továbbitását pár évre átkértem a mostani tartózkodási helyemre.

2012. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nem kellett aláírni a felszólítást hanem csak sima levélként bedobták a postaládába, akkor is átvettnek minősül, vagy csak az aláírással elismert átvétel számít?
2012. jún. 19. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, abból kell kiindulni, hogy ha te azt állítod, hogy nem kaptál felszólítást, akkor a szolgáltatónak kéne bizonyítania, hogy de, márpedig kaptál. Ezt normál esetben tértivevénnyel szokás bizonyítani, dehát számlát azt nem szoktak tértivevénnyel küldeni, simán csak bedobják.

De ennek ellenére szerintem nem sok esély van arra, hogy egy bírósági perben te jöjjél ki győztesnek, az ilyen cégeknél minden iktatórendszeren keresztül megy, szerintem a bíróság simán elfogadná nekik bizonyításul, ha megmutatják az iktatórendszerük bejegyzését, hogy márpedig ez kiment tőlük postázásra - még ha tényleg nem kaptátok is meg. Ha meg bukod a pert, akkor meg plusz perköltség, meg plusz késedelmi kamat... Nem éri meg emiatt az 1 év miatt ezt kockáztatni.

Valóban, ahogy írták már, inkább részletfizetést meg késedelmi pótlék elengedést lenne életképesebb kérni. Ezekre általában hajlandók szoktak lenni, ha látják a fizetési hajlandóságot, szóval ha ott befizetsz nekik a pénztárukba rögtön egy részletet.

2012. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam bent náluk, és mutattak egy szép hosszú listát hogy mikor küldtek felszólítást. Hát kb 3-4 havonta. De kérdésemre a pult másik felén ülő nő azt mondta hogy sima levélként voltak küldve, nem írj elő nekik a törvény hogy tértivényesen küldjék. Mindegy, kértem részletfizetést, engedték. Köszi a hozzászólásokat!
2012. jún. 20. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!