Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kb. mennyi kezdőtőkére van...

Kb. mennyi kezdőtőkére van szüksége (Ft-ban) annak, aki Ausztriába megy ki dolgozni, abban az esetben, ha a melóhely már biztos ( pályakezdő vagyok, kb. bruttó 180. 000 Ft/hó?

Figyelt kérdés
Tudom ez így összetett kérdés. Merthogy nagyban függ az ottani áraktól, adózástól, lakásköltségtől. Például arra is gondoltam, vannak-e bérlakások vagy inkább csak albérletek mint itt és azok mennyibe kerülnek? Olyanok válaszát várom akik már dolgoztak az országban. Előre is köszi

2012. jún. 19. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly jártam sokat Ausztriában, illetve ismerősöm lakott, dolgozott ott. Én úgy láttam, hogy az albérletek drágábbak, maga az élet jóval drágább, de mivel csak az első 1 hónapra kell neked pénz, így ha tudod már hol fogsz lakni, vagy van ismerős, akinél addig lehetsz, akkor csak a kajára, városon belüli utazásra, és saját igényeidre kell számolni.


Egyébként ne haragudj, hogy megkérdezem, de mi a szakmád? Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy szakmai munkáért fogsz br. 180 000-et kapni? Csak mert ausztriai viszonylatban kicsit kevésnek tűnik. De mondjuk magyar viszonylatban meg nagyon jó fizetés.

2012. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1000 köszönet a válaszért. Az a helyzet, hogy az egyszerűség kedvéért kicsit ferdítettem a kérdésen. Ez egy jövőbeli tervem, a diploma után. Álláskereső portálokon nézelődtem olyan valódi állások után Budapesten, amikhez felsőfokú nyelvtudás kell, ezek irodai ill. tolmácsolási munkák voltak (nyelvszakos bölcsész vagyok). A fizetés egy pesszimistább sacc, tudom hogy ott valamivel magasabbak a pályakezdő bérek.
2012. jún. 19. 12:12
 3/7 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy nem akarom azt hinni aranyéletem lesz, csak mert diplomás pályakezdőként kimegyek külföldre. Viszont az is biztos, hogy ott nagyobb biztonságban lesz a pénzem, mint itt.
2012. jún. 19. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha neked valaki Ausztriában br. 180.000 Ft-nak megfelelő €-t akar adni egy teljes munkaidős állásért az biztos hogy átverés! A legalja munkákért, ami teljes munkaidős, azért lehet kapni nettó 1000 €-t. Az én kezdőbérem az IT szektorban, itt Bécsben, 1500 € bruttó.
2012. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

ha nincs lakásod, az első fizuig olyan 1500 de legalább 1000 euró kell.amint kimész ugye keresel egy lakást (amit kiadnak külföldinek). ezek olyan 200 eurótól vannak, de ezekben sosincs hely. én 310 euróért találtam lakást(szobát), egy ágyal egy szekrénnyel, és a konyha,wc,fürdő közös a ásik 60 emberrel.mindenhol kauciót kell fizetned (2 havit) amit ha elmész vissza adnak ha rendben a szoba. ott van még a provisio (nem mindenhol van, a lakások 60-70%nál) ami szintén általában 2havi lakbérnek felel meg, ezt nem kapod vissza.

aztán a kajád az életben maradáshoz való mennyiségben megúszod 50-100 euróból (ez a továbbiakban se nagyon változik ha spórolni akarsz). összesen ez úgy néz ki egy 250 eurós lakásnál (jobbik eset):1 havi lakbér:250

kaució:500(visszakapod)

provision:500(nem kapod vissza)

kaja,tisztálkodási szerek:100

összesen:1350 euró ami jelen árfolyam szerint 400000 ft

az más kérdés ha provisionfrei lakást találsz, akkor sok lejön. de van olyan irat amiért pl: fizetsz.


amit irtál fizetés szerintem itt a minimálbért nem üti meg :D.

én konyhán kisegítőként (szakács végzettséggel) 1000-1200 eurot keresek (350000 Ft)

2012. jún. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hűha!Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, aki eddig válaszolt. Nagyon sokat segítettek, látszik, hogy az én kezemben még nem volt €:)
2012. jún. 20. 09:13
 7/7 A kérdező kommentje:
Lenne még egy utolsó kérdésem. Adókulcsok milyenek Ausztriában?
2012. jún. 20. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!