Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egymillió forint megtakarí...

Van egymillió forint megtakarított pénzünk (kp-ban) barátnőmmel, hogyan tudnánk ebből, akár kissebb kockázattal nagyobb összeget, akár lassacskán növekedve változást elérni?

Figyelt kérdés
22 évesek vagyunk és nagyon szeretnénk ebből az összegből valahogy egy hirtelen ugrást elérni,valami biznisz ami jól profitál,akár egy olyan befektetés amivel sikerülhet,nem tettük be bankba mert nem bízok én a mai világban nagy kamat csodákban...

2012. aug. 16. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én az arany befektetést ajánlanám:

[link]


Nagyon sokat növekedett az áruk az elmúlt 5-10 évben. Jelenleg is úgy áll a helyzet, hogy az értéke tovább fog növekedni. Máról holnapra nemlehet vele sokat keresni, de hosszútávon megtérül. Jobb mint bankban tartani

2012. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ékszerésznek tanultam és dolgoztam is pár évet benne, mint eladó. Felértékeltünk, adtunk-vettünk stb.

Hát gyors haszonra ne számíts. Nem rossz, tényleg értékálló, de ez a befektetési forma azoknak kedvez, akik az unokáiknak akarnak jót.


Nem szabad elfelejteni, hogy az aranyat jóval drágábban veszed, mit ahogy el tudod adni tehát utol kell érnie magát.

Valamikor húsz évvel ezelőtt hagytam ott a szakmám de vannak még ott kapcsolataim.

Húsz éve még a 14 karátos arany eladási ára az üzletben kb. 2000 forint körül mocorgott grammonként. Most olyan 5-6 ezer ft/gr. Ez a bolti ár amennyiért veszed ha eladsz akkor kevesebb. Ennyit nőtt húsz év alatt. Szerinted megéri?

Aranyat meg egyébként is csak úgy érdemes gyűjteni, hogy akkor már csináltatsz valami ütős, egyedi tervezésű, valódi drágaköves ékszert. Aranyművesnél fémjelzés is jár a cuccal ehhez ragaszkodj mert fémjel nélkül csak törtarany áron veszik meg és az jóval olcsóbb. Ugyanez vonatkozik a személyre szabott vésésre is. / név, dátum, szöveg,stb./


Szerintem kezdj el kereskedni ezzel a pénzzel. Néhány cég kimondottan valuta kereskedésre szakosodott ott elég jól lehet kaszálni de nagyot is lehet bukni. A mai világban nincs bombabiztos befektetés a bukta mindig ott van de egyedül a valuta forgatásból jöhet rövid idő alatt nagy haszon. Persze érteni kell hozzá és be kell kalkulálni a veszteséget.

Vagy váltsd ki a vállalkozóit és kezdj el piacozni valamivel:)

2012. aug. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

"Húsz éve még a 14 karátos arany eladási ára az üzletben kb. 2000 forint körül mocorgott grammonként. Most olyan 5-6 ezer ft/gr"


Na pont ez az... Az elmúlt 20 évben nem 300% infláció volt, hanem kb. 1000%.... Pl 20 éve 1992-ben 18 ft volt, most 320....


A taxisblokád is 20 éve volt, azért robbant ki, mert megemelték a 36 (!!) forintos benzin árát, ami most 450.

Egy kiló kenyér is 23 forint volt a 90-es évek elején...



Ergo az arany egy marha sz@r befektetés, nem is befektetés, mert az sem biztos, hogy a reálértékét tartja, nemhogy hozama legyen.

2012. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* a BKV jegy volt 18 ft
2012. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

1 milla, sok pénz ahhoz, hogy a szalmazsákban, vagy befőttes üvegben tárold.

Kevés ahhoz, hogy valami "értékállóba" befektesd.

Sok ahhoz, hogy 1 vállalkozást elindítva esetleg bebukd az összeset.

Kevés ahhoz, hogy a "többlábon-állás" elvét követve több tevékenységet, vállalkozást indíts belőle egyszerre.


Mint látod, nem lehet okos tanácsot adni, sőt, szinte bármerre fordulsz, mindennek van előnye-hátránya.

Ha elkezdel vele valami vállalkozást, akkor:

- azt kizárólag úgy, hoy mellette legyen egy napi 8 órás munkahelyed (adó- és járulékcsökkentés miatt), vagy valamelyik nyugdíjas szülő neve alatt

- nagyon fontos, hogy amibe kezdel, ahhoz szakmailag értsél is, mert különben akár a saját alkalmazottaid, akár a konkurrencia nagyon gyorsan kicsinál, és vesztetted a saját pénzedet.

2012. aug. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy pénzügyi szakembert kérdenék meg...
2012. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Többé-kevésbé az vagyok. Közel 20 éven keresztül könyveltem vállalkozásoknak (2 év óta nyugdíjaztam magam), sok mindent láttam, tapasztaltam, és a mai gazdasági helyzettel is tisztában vagyok.

Ezért írtam, amit írtam, persze mások, esetleg más szemszögből, más oldalról megvilágítva még biztosan tudnak újat mondani.

Mindenesetre nagyon vigyázz a pénzedre, összeszedni,összerakni nehéz volt, ha rosszul döntesz a sorsáról, egy perc alatt odalehet.

2012. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd én válaszolok a kérdésedre január vége felé.
2015. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!