Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a tulajdonos...

Mi a különbség a tulajdonos és a használati jog között? Apám nak van a lakásomhoz használati joga, viszont én vagyok a tulajdonos. Kinek mihez van joga?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Neki van joga, hogy benne legyen, használja, megtilthassa, hogy te benne legyél, és a többi.


Neked meg ahhoz van jogod, hogy eladjad, vagy megterheljed hitellel.

2012. nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy eladjam a lakásomat, nem kell az engedélyét kérnem?
2012. nov. 22. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Kérdés persze, hogy ki vesz meg ilyen lakást, mivel ő se fogja tudni használni, amíg a használati jog fennáll.

2012. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog magasabb mint a tulajdoni jog. Így minden rajta és az akaratán múlik. Eladni haszonélvezeti joggal soha nem fogod, ki venne meg egy lakást amibe nem költözhet be.
2012. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van.


Apukádnak ahhoz van joga, hogy használja a Te tulajdonodat, ameddig él, vagy amíg a haszonélvezeti jogáról le nem mond. Azt is megtilthatja például, hogy Te ott tartózkodjál stb.


Neked ahhoz van jogod, hogy eladd ezt az ingatlant. Ehhez nem kell Őt megkérdezni, viszont az új tulaj értesülni fog róla, hogy van az ingatlanon egy ilyen jog, és már csak az a kérdés, ezzel együtt is megkívánja-e venni. Ha igen, akkor minden marad a régi felállásban, csak már nem Te leszel a tulaj.

Viszont, ha megegyezel Apukáddal, hogy az értékesítés érdekében mondjon le a haszonélvezeti jogáról (vagy csak úgy szerelemből, vagy ellenérték fejében), és Ő ebbe belemegy, akkor "tiszta" tulajdoni lappal tudod eladni a lakást.

2012. nov. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és mi jó egy szülőnek abban, ha a haszonélvezeti jogát magának tartja meg és a gyerekének csak a tulajdonjogot adja? szerintem ez egy nagyon nem korrekt eljárás.
2012. nov. 28. 14:33
 7/9 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jogot általában akkor kapja meg a szülő ha a házastársa meghal. Azért, hogy a gyereke ne tudja kirakni a lakásból.
2012. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az én esetemben teljesen más a helyzet.
2012. nov. 28. 19:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a jó a szülőnek benne, hogy adott esetben a gyereke nem tudja kitenni a lakásból, mert éppen úgy tartja kedve. Gondolom a szüleidé volt az az ingatlan, amin most neki haszonélvezeti joga van, nem pedig Te vetted és tetette rá kényszerrel ezt a jogot. Egyébként én sem tennék másként. Ez egy biztosíték.
2012. nov. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!