Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Romaniaban elo 18evet betoltot...

Romaniaban elo 18evet betoltott iskolasok! Ti kaptok gyermekpenzt?

Figyelt kérdés
A suli intezte a dolgokat ezzel kapcsolatba meg szeptemberbe,buletin xeroxot es egy papirt kelett vinni a banktol!De meg azota sincs semmi penz a kartyan!Mi a teendo ilyenkor?Egy ismeros iden majusba kapta meg,majdnem egy evre visszamenoleg!
2012. dec. 1. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó nektek ott, -Romániában! Ti legalább kaptok valamit abból a pénzből amit mi termelünk meg!
2012. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

jo ha XD

nehogy mar ingyen jarjak suliba XD [vicc]

2012. dec. 1. 11:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Amiről írsz, az is, illetve -sajnos- valóság! Élősködtök a mi zsírunkon!
2012. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kerdesem XD
2012. dec. 1. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyes/ketteske, te milyen pénzt termelsz pont Romániának, amin ők ott élősködnek? :P

Bezzeg a születésétől magyar állampolgár 16 gyerekes analfabéta "brazilok", akik itt veszik fel a segélyeket valóban a mi pénzünkből, azok nem zavarnak...

Kádár népe...

2012. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves ötöske!

1. Azt a pénz termelem meg,-többedmagammal amiről az alábbi linken szereplő cikk szól: "Az arra jogosult magyar szülőknek viszont további segítséget jelenthet a magyar kormány, ami 20.000 forint gyermekenként. Újdonság, hogy ez a támogatás már nemcsak az iskolásoknak jár, hanem az óvodás gyerekek szülei is igényelhetik."

[link]

2. Igen, engem is zavar, de -egyelőre- tehetetlen vagyok.

3. Amennyiben te is ebben az országban élsz, te is "Kádár népe..." vagy! Ha nem itt élsz, akkor pedig kibicnek tekintelek, akinek semmi sem drága, -ha más fizeti!

2012. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jó, ezt speciel nem tudtam, de még ez után is azt mondom, hogy inkább a határontúli MAGYAROKNAK adjanak 20k forintot, mint a színmagyar ÁLLAMPOLGÁRSÁGÚ...tudodkiknek!


Hát ha tetszik, én is Kádár népe vagyok (itt éltem születésem óta, és jelenleg is itt adózom), csakhogy én ezen azokat a mentalitású embereket értem, akik máig úgy gondolkoznak, ahogy ő belénk próbálta nevelni.


Az ő rendszerében határontúli magyarokat szóba se lehetett hozni, azok románok, szerbek, szlovákok voltak.

A szégyen az, hogy még a bukása után sok évvel is sikerrel kampányolhatott a kettős állampolgárság ellen Fletóka "23 millió románnal" riogatva, és az általad írtak alapján bölcs tanítása továbbra se hullt terméketlen talajba...


Minden normális nemzet felkarolja, támogatja a saját nemzetét, a saját identitását, kultúráját.

(itt van pl. ez: [link] - Szulejmán szíve vazz, ezzel még nem is segítenek közvetlenül senkinek, pláne nem az országukon belül)


De nem a magyar. Itt ez lett a divat, a saját fajtádat ingyenélőzöd, tőlük sajnálod ezt a nevetséges fejpénzt, mikor könnyen te is lehetnél a bőrükben. Az én családomnál pl. pár kilométeren múlt, hogy nem a fejük felett húzták meg a trianoni határt, mit tehettek ők arról?


Inkább az ellen háborogjál, hogy pl. a magyar családi pótlékhoz, gyeshez és a többihez MÉG MAGYAR ÁLLAMPOLGÁRSÁG SE KELL, csak bejelentett magyarországi lakóhely. Tudtad ezt? Majd nézd meg egyszer a Magyar Államkincstár előtt sorbaálló kis kínaiakat, akik épp hogy kiszálltak a csónakból és bejelentkeztek hatvanan egy lakásba, már húzhatják tőlünk a sápot teljesen törvényesen...


Na engem speciel EZ zavar, nem a határontúli magyarok támogatása. Pedig csak egy tollvonásba kerülne változtatni a törvényen a 2/3-al is, hogy csak magyar állampolgároknak járjon, amit ugye most már az egyszerűsített honosítással már pár hónap alatt megszerezhet mindenki, akinek voltak magyar állampolgár felmenői, a többinek meg coki lenne...

2012. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Na engem speciel EZ zavar, nem a határontúli magyarok támogatása."


Engem meg az zavar, hogy mindezt a támogatást, -és még tudnék sorolni egy párat- az én gyermekem nem kapja meg a magyar államtól!

2012. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szociális alapon megkaphatja ugyanezt, a lakóhelye szerint illetékes helyi önkormányzattól.


Most hirtelen rákeresve, pl. a X. kerületi önkormányzatnál ezek vannak (de a többinél is vannak hasonlók, ez eltérő, mert az önkormányzatnak joga van önállóan rendeletet alkotni):


"Felnőttekkel kapcsolatos pénzbeli és természetbeni szociális támogatások:


Rendszeres támogatások:


Időskorúak járadéka

Aktívkorúak ellátása

- Rendszeres szociális segély

- Rendelkezésre állási támogatás

Lakásfenntartási támogatás

Ápolási díj

Rendkívüli pénzbeli támogatások:


Átmeneti segély

Temetési segély

Természetbeni ellátások, hatósági igazolások:


Közgyógyellátásra jogosultak

Adósságkezelési támogatás

Köztemetés

Egészségügyi szolgáltatásra jogosultság (hatósági bizonyítvány)

Egyéb támogatások, igazolások:


Mozgáskorlátozottak támogatása

-közlekedési támogatás

-gépjárműszerzési támogatás

Hadigondozás

Menekültek létfenntartási támogatása

Menekültek lakhatási támogatása

BURSA Hungarica (Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj)

Közforgalmú személyszállítási utazási kedvezmény (rendszeres havi pénzellátásban részesülők részére)

Gyermekekkel és fiatal felnőttekkel kapcsolatos pénzbeli és természetben nyújtott támogatások:


Gyermekvédelmi támogatások

-Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

-Rendkívüli gyermekvédelmi támogatás

Kiegészítő gyermekvédelmi támogatás (gyámszülő részére)

Gyermekétkeztetési térítési díjkedvezmény

Óvodáztatási támogatás"


lásd: [link]


Mi kéne még?

Hát akkor költözz ki mondjuk Ukrajnába, kérd tőlük az állampolgárságot, és akkor örülhetsz te is a magyar állam által adott havi 20k forintnak, mert sokan ott annyiból élnek egy hónapban...

De komolyan, menj ki egyszer, és nézd meg, hogy úgy általában, hogy élnek a határontúli magyarok (nem Ausztriában!)


Vagy majd egyezkedj húsz év múlva a kínaiakkal vagy a c... "újmagyarokkal", hogy hagyjanak egyáltalán élni a saját országodban (amiről azt hiszed, hogy a tiéd), érted, ÉLNI, mert mással már ilyen mentalitás mellett nem nagyon lenne tárgyalnod...

2012. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kár volt ekkora szöveget idecopyzni, ezeket én is ismerem, de ha kint élnék, mindez alanyi jogon jár, csak azért mert magyar állampolgár is valaki!

Nem szabadna indulatba jönnöd, csak azért, mert másnak más a véleménye! Hogy megértsd az én érveimet, egy példa: ha az én családom szűkölködik, nem támogatom a testvéremet a gyermekem kárára! Érted már?

Az meg egyenesen felháborít, hogy engem biztatsz az ország elhagyására, csak azért, hogy a saját elveid igazold velem szemben.


"De komolyan, menj ki egyszer, és nézd meg, hogy úgy általában, hogy élnek a határontúli magyarok."


Ez a felszólításod meg súrolja a demagógia határát. Voltam már körben mindegyik szomszédos országban, ismerem a viszonyokat. Azt kell, hogy mondjam: nem érdekel, mint ahogy a burgenlandi vagy chikágói magyarokat sem érdekli, hogy mi itt hogy sorvadunk el!

2012. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!