Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az APEH-en kívül milyen...

Az APEH-en kívül milyen vállalkozást ellenőrző cégek vannak?

Figyelt kérdés
Nem állami tulajdonban lévő cégre lennék kíváncsi, aki ha valami sumákságot talál, akkor jelenti a hatóságoknak.

2012. dec. 30. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem segít: de APEH szűk másfél nap híján 2 éve nincs.
2012. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:-)

Sokkal több és nagyobb veszélyforrás ha valaki sumákol a magánszemély.


Magánszemély is jelenthet a hatóságoknak, de abból sem csak a NAV (Apeh)-nak.

2012. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Apeh - Nav ugyanaz...

Mondjuk auditor cégek, ha simlisséget találnak egy vállalkozónál, akkor nekik kötelességük eljárást indítani? A NAV-on kívül ki az aki felszámoltathat egy céget, vagy legalábbis eljárást indíthat? És ne legyen állami. Na? :-)

2012. dec. 30. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom mire akarsz kilyukadni, de szerintem van egy kis zavar a fejedben.


1) Az APEH,NAV nem cég, hanem hatóság.

2) Hivatalos eljárást csak hatóság indíthat, cég vagy magánszemély nem

3) Hatóságnál bejelentést tehet bárki

2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eljárást bárki indíthat, akinek követelése van feléd.


Az auditor mire vonatkozik?

Könyvvizsgáló?


A könyvvizsgáló feladata, hogy az esetleges eltéréseket, hibákat felfedje. És meggyőződjön arról, hogy valósak a számaid a beszámolódban. Ha rendbe van az éves beszámoló, aláírja. Ha nincs nem. Nem vagyok járatos a témában, de szerintem előbb önrevízió van és csak utána eljárás, amit nem ő fog megkezdeni, hanem a hatóság, mert nincs auditálva a tárgyévi beszámolód, holott törvényi kötelezettséged lenne.

2012. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Eljárást bárki indíthat, akinek követelése van feléd. "


Csak kérelmezheti az eljárás megindítását, a felszámolási eljárást is a bíróság rendeli el.

2012. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos eljárást csak hatóság indíthat, cég vagy magánszemély nem.


Ez igaz,csak az egyszerűség kedvéért írtam, hogy magánszemély is akár,mert ha bejelenti és megalapozott akkor hivatalból elindulhat az eljárás.


Cégnél: fizetési felszólítás-fizetési meghagyás- peres eljárás- bíróság-felszámoló biztos-felszámolás.


Ugyanakkor felszámolás csak végső esetben van, ha már minden más eszköz (megegyezés, végrehajtás, stb.) nem vezetett eredményre.

2012. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!