Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok eltartani...

Köteles vagyok eltartani öregkorára az apámat, ha soha nem nézett felém és gyerektartást sem fizetett?

Figyelt kérdés

most 22 éves vagyok, már dolgozom (kevés a fizetésem, nem tudnék belőle eltartani valakit).

az apámról konkrétan SEMMIT nem tudok, sem hogy hol lakik, sem hogy mit csinál, most 45-50 éves kora körül lehet.

1 éves sem voltam, amikor elváltak a szüleim, anyám nevelt, apám pedig nem is keresett, nem is tudunk róla azóta semmit. (facebookon van profilja, ebből tudom egykét éve, hogy él. de én ugyan be nem jelölöm. nem is tudja hogy én vagyok mert megváltoztattam a nevem.) kellett volna gyerektartást fizetnie de soha nem tette meg, mi pedig hiába akartuk perelni, nem volt se állandó lakhelye se állandó munkahelye, nem tudtunk rajta sehogy sem fogást találni akárhogy próbálkoztunk. ugye nem kell eltartanom ha megöregszik és nem tud feketén sem dolgozni (nyugdíja meg szerintem nem is nagyon lesz)?



2013. jan. 18. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Joshy Ca$h válasza:
Nem hiszem, ha ő se fizetett utánad semmit, akkor te miért lennél köteles eltartani.
2013. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor sem lennél köteles eltartani, ha fizetett volna utánad GYT-t. Így meg pláne nem. Felnőtt ember vagy - ahogy ő is - semmi kötelezettséged nincs. Ahogy 18 éves kor után a "gyereket" sem kell eltartani.
2013. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Joshy Ca$h válasza:

Pedig van köszönd az Orbán kormánynak.

[link]

2013. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"szülőtartási ügyekben a gyermek a szülő érdemtelenségére nem hivatkozhat, ha a szülő a tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett."


Tehát nem vagy kötelezhető.

2013. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!