Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a cég ahol dolgoztam...

Ha a cég ahol dolgoztam csődbe ment, miközben én GYED-en voltam, hogyan kaphatom vissza a papírjaimat?

Figyelt kérdés

Ez egy munkaerő közvetítő cég. Az új cég (természetesen az új cégnek ugyanaz a tulajdonosa, stb.) nem valami segítőkész ebben az ügyben. Akivel lehet beszélni az a munkaügyes kollegina, de Ő csak a vállát húzkodja. Arról nem is beszélve, hogy a 2 év alatt felhalmozott szabadságomnak is búcsúz inthetek. Vagy esetleg tehetek valamit?

Ha nem tudom visszaszerezni a kilépőpapírjaimat, hogyan tudok új munkát vállalni?


2013. febr. 12. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem adják ki a papírjaidat. Tessék keményebben fellépni ellenük. Odamenni, és határozottan el kell kérni a az összes papírt. Ha nem adják, akkor nyugodtan lehet mondani, hogy akkor elmész a munkaügyi bíróságra és feljelented őket hogy a saját személyes tulajdonodat visszatartják. Azok az íratok nem az ő tulajdonuk, hanem a tied!
2013. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen ügyben a "volt" munkahely telephelye szerint illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség jár el.

Nekik kell bejelentést tenni erről, és ők hivatalból eljárnak az ügyben.

Tapasztalatból mondom.

2013. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Kifejtenéd bővebben a tapasztalatodat? Te visszakaptad a papírjaidat?
2013. febr. 12. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Édesanyám cége tünt köddé, Ő pedig nyugdíjba szeretett volna menni, de az igazolások hiányában nem tudott. A nyugdíjfolyósítónál mondták, hogy a Munkaügyi Felügyelőség az illetékes ilyen ügyben. Személyesen megtettük a bejelentést, elmondtunk minden általunk tudott elérhetőséget, jegyzőkönyvet vettek fel és közölték, hogy intézkednek.

Nem tudjuk, hogy hogyan kerítették elő a céget, de 2 héten belül postán megkaptunk minden papírt, és egy telefonhívánt a kedves cégtől, hogy "Rohadjunk meg".

De bennünket az utolsó mondat nem zavart, meg sem hallottuk...

Gondolom még egy jó nagy büntit is kaptak a nyakukba.

2013. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként azt még hozzátenném, hogy köddé válni elég nehéz, legalábbis a hatóságok részére.

Egy csőd, felszámolás nem úgy megy, hogy "na ma mindent itthagyok" és szevasz. Jogi procedúra, felügyeleti szervek bevonása nélkül nem működik.

Minden "bezárt" cég iratai valahol letétbe vannak helyezve (levéltárak), csak meg kell találni őket:)

2013. febr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál! Én már beszéltem ügyvéddel ez ügyben, de ezek szerint egyedül is el tudom intézni, persze a szabadságpénzem az már más tészta.
2013. febr. 13. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!