Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most örököltem egy nagy...

Most örököltem egy nagy összeget. Normális, hogy teljesen meg vagyok ijedve?

Figyelt kérdés

28 éves lány vagyok és kb. 10 millió az örökség. Ez pont az a pénz ami ugyan soknak tűnik, de nem az. Sokszor a lottónyereményt is el tudják verni az emberek, nemhogy ekkora összeget.

Tudni kell rólam, hogy eddig sosem volt állandó munkám, de nem azért mert nem akartam dolgozni, egyszerűen így hozta az élet. Egyetemi éveimben kijártam takarítani külföldre nyaranként, sajnos ez a diplomázãsom után is így maradt. Hiába találtam munkát itthon az szakmámban, volt olyan, hogy a cég nem tudott fizetni. Azzal, hogy kimentem dolgozni külföldre idénymunkában adott egyfajta biztonságot. A diákhitelemet tudtam törleszteni a megélhetésemet tudtam biztosítani

Albérletben élek a barátaimmal. Sose tehettem meg, hogy nagyon költekezzek, de emiatt sose voltam frusztrált.

Most, viszont, hogy megkapom ezt az összeget kicsit jobban elkezdtem költekezni. Megvettem olyan könyveket amiket régóta szeretem volna már, elkezdtem lovagolni járni és egyébb extrém sportokat kipróbálni. A kajákból se a legolcsóbbakat veszem már. Beiratkoztam néhány tanfolyamra, vettem pár szép ruhát. (Eddig csak second hand-ből vásároltam.)

Az emberek is máshogyan ãllnak hozzám. Bementem néhány bankba érldeklődni, hogy milyen portfólió lehetőségek vannak. Szinte kinyalták a fenekem.

Lakást nem akarok venni, mert arra viszont kevés. Én szeretek a belvárosban élni és jó az albi ahol lakom a barátaimmal és elég csak a szobáért fizetnem.


Félek, hogyha most egy kicsit megemelem az életszínvonalamat akkor a végén nagyobbat fogok esni.



#Öröksèg
2013. márc. 12. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Kösd le hosszútávra egy nagyobb részét, nyiss *tbsz számlát 5 évre, onnantól a kamatadót is "megnyered". Keress melót amiből a jobb színvonalat fenntartod és 5 év múlva meglátod mit kezdesz a pénzzel, ha ilyen szinten maradnak a lakásárak, akkor egy 40nm -es kis lakást is vehetsz majd.


*TBSZ Tartós befektetési számla

2013. márc. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

10 millióért azért lehet már Pesten is lakást venni. Ha másra nem arra jó, hogy kiad albérletbe..

Tapasztalatból mondom. Ha nem fekteted be valamibe akkor fél év múlva alig lesz a 10 millióból.

2013. márc. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lakáskiadásnál rosszabb befektetés nemigen létezik. Annál még egy bank is többet ad.

Fizetéskiegészítésnek ekkora összegnél már nem rossz a banki lekötés, de vannak jobb befektetések is.

2013. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tudnál néhány példát írni?
2013. márc. 12. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!