Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudom mennyibe fog...

Honnan tudom mennyibe fog kerülni egy levél vagyí csomag feladása? Vatera.

Figyelt kérdés

Szeretném eladni pár nem kellő dolgomat.

De honnan tudjam mennyibe fog kerülni a posta?

Előre megvett bélyeges boritékot vegyek és ugy adjam fel?

Vaterások,teszveszesek,hogy szoktátok?



2013. ápr. 11. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Leméred a tömegét, és az eredményhez tartozó árat megnézed a Posta által publikált árlistában. Nem bonyolult.

Ha 2 kg alatt van a csomagod, akkor levélként küldöd.

Remélem, nem okoz gondot ennek értelmezése:


[link]


A csomagolás NE sima boríték legyen, hanem bélelt boríték. Ennek költsége minimális, mérettől függően maximum 100 forint. Ennek költségét ne lőcsöld rá a vevőre, mert az nagyon kicsinyes dolog. Olyan embertől én nem is veszek semmit.

2013. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem minden 2 kiló alatt van.

Ruhát vettem már vaterán,sima boritékban kaptam.

Bélelt boriték=pufiboriték?


Akkor csak grammfüggő a feladás ára? Az mindegy hogy a kicsi vagy épp a nagy A4-es boritékba küldöm?

2013. ápr. 11. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Végülis küldheted sima borítékban, ha az áru nem sérülékeny. A ruhákat nem vettem számításba.

A boríték mérete mindegy, csak a tömege számít. Illetve létezik szabvány méret, de az csak papírok küldésénél játszik, egyéb esetben nem.

2013. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kizárólag ruhákat adnék el (törékenyt nem is akartam,postát ismerve még a pufiboriték se elég).


Köszönöm szépen a választ,így már boldogulni fogok :)

2013. ápr. 11. 10:47
 5/7 A kérdező kommentje:

Közben nézelődtem.

Postakész boriték mire jó?

Abban bármilyen súlyút feladhatok?

2013. ápr. 11. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha belefér, akkor igen, De abból nem tudom, mekkorák léteznek. Azt elsősorban papírok küldésére találták ki.
2013. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én dobozban szoktam feladni általában,ha gyerek ruha,vagy csak egy póló,akkor boríték.De nejlon zacsiba teszem a ruhát és úgy a borítékba.

1kg felett már a sima csomag olcsóbb,mint az ajánlott levél.

Sima levélként soha ne add fel!

2013. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!