Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez komolyan ilyen instabil...

Ez komolyan ilyen instabil dolog? (tőzsde)

Figyelt kérdés
Regisztráltam egy játékra(tőzsdézni kell, 2 millió forint kezdőtőkével. az nyer, aki a határidő végéig a legtöbb pluszt tudja összehordani). Na már most, vettem 5000 FHB részvényt, vételekor 0% os volt a változás (9:30-kor), majd mikor hazaértem 0,80% os volt, ez az oldal számításai szerint +10 000 Ft. Gondoltam várok egy kicsit, hátha még emelkedik, és akkor eladom. Erre fél órára rá -0,81%-on állt. Ez az egész tényleg ilyen instabil dolog? Mert akkor legközelebb kétszer meggondolom mikor adjam el. Illetve némi tanácsot tudtok adni? Mit érdemes/nem érdemes venni(a részvények megegyeznek a BÉT-en szereplőkkel). Valamint, hogy mikor érdemes eladni, meddig várjak? Előre is köszönöm!

2013. ápr. 11. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:

hát tudod ... valamikor menedzser szakon egy fél évet magyarázta egy tanár a tőzsde, a részvények, kötvények magánügyeit természetesen várható eredmények számításával, a lehetséges befolyásoló körülmények figyelembe vételével ... félévi vizsga előtt közölte: Ha levizsgáznak ezt mind elfelejthetik, mert:

- a tőzsde kiszámíthatatlan

- a brókerek nem tudományosan, hanem megérzésre dolgoznak, egyébként is hazudnak

2013. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem túl megnyugtató. Most tőzsdézek először :D igazából lesz, ami lesz. Nem a helyezés hajt, inkább az, hogy kipróbáljak valami új dolgot :D köszönöm a választ!
2013. ápr. 11. 14:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Az.
2013. ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem az, de csak akkor ha komoly tapasztalattal rendelkezel.
2013. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is nem rég kezdtem, virtuális számlán 5 millióval. 2 nap alatt lement 1-re majd kicsit utánanéztem a dolgoknak, most 1.8 millió. Iszonyat lehetőségek vannak benne, tőkeáttéttel ha beszállsz egy jó trendbe pár óra alatt százezreket lehet kaszálni, igaz veszteni is.

Figyeld a gazdasági híreket, olvass utána a technikai elemzésnek. 1-2 könyv és máris jobban átlátod a dolgokat.

2013. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként most a japán yent érdemes figyelni, az ottani jegybank gyengíteni akarja erre érdemes spekulálni
2013. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha mielőtt belekezdtél volna, ránéztél volna egyetlen grafikonra is, láttad volna, hogy a napi 1-2%-os ingadozás nem hogy szokatlan, hanem természetes, és akkor most nem lennél annyira meglepődve.


De ha neked ez tényleg ennyire megdöbbentő, akkor ne várj sok jót.

2013. ápr. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 smekker válasza:
először tanuld meg mi fán terem az egész és utána állj neki mert csúnya veszteség lehet a vége ha nem érted mi miért történik
2013. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tőzsde nem instabil, és nem kiszámíthatatlan, csak te vagy abszolut kezdő. Miért, szted ha 0 tudással és tapasztalattal kimész a focipályára, ott rúghatsz labdába? :)
2013. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!