Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvételes csomagküldésnél,...

Ricko87 kérdése:

Utánvételes csomagküldésnél, ha az címzett fizeti a postai díjat, akkor az miért kerül többe és mi a pluszköltség?

Figyelt kérdés

Ma 3880ft-ot fizettem 1890ft helyett, mert a postás szerint valami "porto"-ban adták fel a csomagot (a súly 3,8kg volt).

Ahogy elnézem az idei posta díjszabást én így számoltam:

+Belföldi postacsomag (nem standard): 1770ft

+Címzett fizet: 925ft

----------------------------------------------

Összesen is: 2695ft


Akkor most én mit fizettem még pluszba???



2013. máj. 3. 17:48
 1/6 anonim válasza:
Azért drágább, mindha a feladó adná fel, mert ha te nem veszed át a csomagot, akkor még vissza viszik, és a posta egy csomót ingyen dolgozott volna. Tehát rizikót vállal. Meg egy csomó hülyeséget felszámolnak. Jobb ha a feladó nem portosan adja fel, fizet egy kevés feladási díjat, és amikor te felveszed és kifizeted, neked jocskán kevesebbet kell fizetned mintha portosan lett volna feladva. És olyankor vissza kapja azt a pénzt a feladó, mait kifizetett feladási dijj ként..
2013. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mintha a feladó fizetne feladásdijjat*:-)
2013. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát de ha átveszem, akkor nem dolgoztak ingyen, ezért csak az alap díjat kellene kifizetnem. Éppen ez az!

Ha vissza kellett volna vinniük, azt megértem... hogy egy oda-vissza költség keletkezett, de így csak egy ide út volt!


Meg innen hogy jön ki a költség:

[link]

2013. máj. 3. 18:45
 4/6 anonim válasza:
hát nem tom. köcsög ez a posta is
2013. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Belföldi postacsomaghoz nem igényelhető címzett fizet különszolgáltatás,a te csomagod start vagy start plusz.A fennmaradó összeg pedig valószínűleg valamilyen másik igényelt különszolgáltatás díja,de a kísérőlevélen minden információt megtalálhatsz.
2013. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs de ez nem igaz. én épp most vettem át egy ilyen csomagot ... és bizony ott helyben a postán fizettem !!
2013. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!