Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom törvényesen...

Hogyan tudom törvényesen megszerezni az összes Veszprém megyei cég elérhetőségét?

Figyelt kérdés

Álláskereső környezetmérnök vagyok Veszprémből, és arra gondoltam, hogy minden Veszprém megyei céghez beadnám az önéletrajzomat, hátha így el tudok helyezkedni valahol. Ehhez kellene egy teljes lista az elérhetőségekről. Fontos, hogy teljes legyen a lista, hogy a megyében mindenki megkapja az önéletrajzomat.

- Elsősorban e-mail címek érdekelnek, mert e-mailben egyszerre sok helyre el tudom küldeni az önéletrajzot.

- Amelyik cégnek nincs e-mail címe, annak a telefonszáma érdekelne (Megkérdezném őket, hogy keresnek-e környezetvédelmi munkaerőt. Nem ragaszkodom a diplomás álláshoz, de kénytelen vagyok ragaszkodni a környezetvédelmi feladatkörhöz, mert nincs más végzettségem.)

- Akinek sem telefonszáma, sem e-mail címe nincs, annak a postacíme is jó, postán (vagy veszprémi cég esetén személyesen) is elküldhetem az önéletrajzot.

Kitől és hogyan juthatok ezekhez az információkhoz?



2013. jún. 22. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok biztos benne, hogy könyvelőcégek például épp környezetmérnököt keresnének környezetvédelmi feladatkörbe.

Szerintem meg ne ragaszkodj feltétlen a környezetvédelmi munkakörhöz..én is közgazdászként minőségbiztosítással foglalkozom, előtte meg raktárvezetéssel...

2013. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Google: veszprémi cégek listája kihoz valamilyen használható oldalt?


Esetleg itt érdeklődtél már:

[link]


Vagy ezt nézted?

[link]


Céginform, szaknévsor, ilyen keresőszavakon kellene elindulnod.

2013. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: ezzel a válasszal nem jutottam közelebb a teljes listához, ezért nem találtam hasznosnak. A listának azért kell teljesnek lennie, hogy ne maradjon ki egyetlen olyan cég sem (csak azért, mert esetleg nem hallottam a cégről), ahol keresnek környezetvédelmi munkatársat. Ki tudom szűrni azt, ahol biztosan nincs rám szükség (kétség esetén inkább elküldöm az önéletrajzot, ne maradjon ki lehetőség), de teljes listából kell ezt kiszűrnöm, hogy véletlenül se hagyjak ki egyetlen lehetőséget sem.


A második válaszolónak: az a kormányzati oldal, amit ajánlottál, ide vezetett, itt szolgáltatnak ingyen cégadatokat: [link] csak sajnos itt nem lehet hely szerint keresni... A szaknévsor oldal hasznos, és elküldöm az önéletrajzomat mindegyik ott szereplő cégnek, de hogyan lehetek biztos abban, hogy teljes a lista? A Google keresésre talán ez tűnt a leginkább használhatónak, és ugyanazt gondolom, mint a szaknévsorról: [link] Hogyan bizonyosodhatok meg arról, hogy teljesek-e ezek a listák, és hogyan találhatok olyan listát, ami biztosan teljes?

2013. jún. 23. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Még mindig az első vagyok.

Hidd el, szinte ugyanannyi az esélyed ha 5200 cégnek küldöd el,mint ha 5231 cégnek küldenéd el.

Sokkal nagyobb esélyed lesz ha:

1. nem ragaszkodsz a környezethez(az csak egy papír... kitörölheted vele a valagod) , ahogy én is körölhetem a jeles közgazdász diplomámmal és az IAA marketing diplomával.

Ha még mindig erre alapoznám az állásomat, még mindig küldözgethetném az önéletrajzaimat vakon.

2. Inkább olyan helyekre küldöd ahol tudod, hogy keresnek valakit, valahova, tehát van esélyed, hogy nem a kukában landol az önéletrajzod vagy a "döglött ügyek aktájába".

3. Szétnézel ismerőseid között (social media, valós élet, stb...), kb 15x-20x nagyobb eséllyel indulsz ilyen helyzetben egy állásért.


Vagy ha qvva sok időd van... szétküldözgeted, de így sokkal de sokkal tovább fog tartani.


Üdv:

Valaki, akinél nagyon sok önéletrajz landol.

2013. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Keresnek valakit valahova? Ezt ki szoktam használni, mindent megpályázom, amiről tudok. De nem szeretnék egy pályázatot sem kihagyni azért, mert esetleg nem tudok róla.

Ismeretség útján? Nincs döntési helyzetben lévő ismerősöm egy cégnél sem.

A környzetvédelmen kívül nincs más végzettségem, ezért nincs más lehetőségem.

2013. jún. 24. 08:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddig csak a 2. válasz volt hasznos. Jók ezek a listák, de biztos, hogy teljesek? Hogyan bizonyosodhatok meg egy lista teljességéről és hol találhatok teljes listát a Veszprém megyei (vagy legalább a veszprémi) cégekről?
2013. szept. 11. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, bár TE nem találod hasznosnak, de 1,4 válasza is hasznos.

Csak az a baj, hogy ha ennyire maximalista vagy és ennyire ragaszkodsz a saját elképzelésedhez, akkor az még az állásinterjún is hátráltathat. Próbálj meg kicsit rugalmasabb lenni!

És igen, nem azért fogsz állást találni, mert nem maradt ki egyetlen cég sem, hanem azért, mert jó helyre, jó önéletrajzot adtál be.

És hogy mennyire igaza van az általad nem hasznosnak vélt válaszadónak: az állásoknak minimum a 30-40 %-a ismereős alapján kerül betöltésre (igazából nagyobb %, csak nem merek többet írni :D)

2016. júl. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!