Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs pénzünk, nincs zsebpénze...

Nincs pénzünk, nincs zsebpénzem, és elegem van belőle. Honnan szerezzek pénzt?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Apum most vesztette el a munkáját egy hónapja. Próbál munkát keresni, de nem nagyon van. Eddig mindig kaptam zsebpénzt, ha kellett valami, kaptam rá, jártunk nyaralni külföldre, sokat kirándultunk, éttermekbe jártunk... stb, most viszont semmi. Egy ötszáz forintot sincs képem kérni mekire vagy akármi. Nem is fogunk menni nyaralni. Tudom, vannak rosszabb helyzetben is, de nagyon nehéz ezt megszoknom. Kerestem diákmunkát, intéztem, több helyen is, de nincs hely. Kisvárosban lakom, szóval nagyon kevés a lehetőség is. Legalább egy kis pénzem lenne, hogy el tudjak menni a barátaimmal ide-oda. Hogyan szerezzek pénzt?
2013. júl. 14. 22:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
16 éves korodba már vállalhatsz diákmunkát.
2013. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Mekire wazze? Miközben apád foggal körömmel keres munkát, hogy etessen? Én a helyedben csöndben maradék...
2013. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Én már 6 éve nem voltam nyaralni.Te meg azon sírsz,hogy nem bírsz menni mekibe...Így te is tudod legalább mi az,hogy nélkülözni....
2013. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Hogy nehéz megszoknod? Most legalább rájössz, hogy a pénz nem csak úgy terem a fán...
2013. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
KERESTEM MUNKÁT, kedves első. Most is keresem, de nagyon reménytelen, sehol sincs hely. Ti meg ne magatokat sajnáltassátok már, nem azt kérdeztem, hogy nektek mennyi lóvétok van, hanem azt, hogy esetleg még hogyan tudnék pénzt keresni. Rosszindulatú isteneteket "most megtudod...stb" ;D
2013. júl. 14. 22:11
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Rosszindulatú? Milyen gyerek vagy te? Apád elveszti a munkáját, és nyomorult zsebpénz miatt keseregsz...
2013. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Még mi vagyunk a rosszindulatúak?Ó bocs,hogy te ilyen kis elkényeztetett kölyök vagy,aki azon sír,hogy nem tud mekizni.Bocs,de rohadtul nem tudlak emiatt sajnálni...
2013. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom enni még ugyanúgy kapsz. Figyi ez egy ilyen időszak én is átéltem már, igaz akkor még könnyebben talált az ember munkát mint manapság, de akkor is kibírtam 2-3 hónapig zsebpénz meg luxus dolgok nélkül. Nyaralni mi sem mentünk akkor mert az arra félre tett pénzből fizettük a rezsit meg a kaja nagy részét, és túl éltem, nem haltam bele. Amint apám talált munkát és már meglett az első fizetése egyből kaptam zsebpénzt, igaz kevesebbet de fél év alatt rendbe jöttünk anyagilag.

Ma már külön élek és van saját munkám, keresetem plusz a párom keresete és ma ilyen élet van hogy hiába dolgozunk, annyit nem keresünk hogy ilyen mekis luxust meg engedjünk magunknak. Internetünk is csak azért van mert a páromnak kell a munkájához mert a munkaidejének másik részét itthon tölti el amihez kell az internet, pedig az sem lenne nekünk, mert nem keresünk jól. Minden drága, ételek, rezsi, bérleti díj. Számítógépünket is darabokból raktam össze olyat ami internetre elég is. Nincs kábel Tv előfizetésünk az ingyenes csatornákat fogjuk hó végéig utána jön az átállás. De nem veszek dekódert mert oké hogy nem drágák de nem TV-zünk mi úgy mert a hírek a neten fentvannak A barátok közt most úgysincs de neten vissza lehet nézni és ennyi.

Most oké hogy neked az a bajod hogy semmi pénzed meg nyaralás, vannak olyan programok amihez nem kell pénz. Kimentek a barátaiddal beszélgetni és ennyi, az ingyen van. Sokkal rosszabb is lehetne. És elhiszem hogy keresel diákmunkát de maximum augusztusba ha találnál mert páran akkor már nem dolgoznak mivel pihennének is egy picit.

Ez egy ilyen időszak, túl kell élni és ennyi. Gondolom éhezni nem éhezel, interneted látom van, akkor nem lehet akkora baj.

2013. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó végre egy értelmes válasz köszönöm! Ti meg fogjátok már be, ha nem tudsz jót mondani inkább hallgass szerencsétlenek.
2013. júl. 14. 22:42
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
Szerencsétlenek? Ha apám elveszíteni a munkáját, segítenek neki minden téren, nem sírnék, hogy úristeeeeeeeeeen nem tudok mekizni.
2013. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!