Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyük fel: találtam a kertben...

Tegyük fel: találtam a kertben elásva 24 karátos aranyrudakat,1 milliárd ft értékben. Sikerült eladnom és szórom a pénzt, amikor nincs keresetem. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Mi van ilyenkor?

Ha valakinek eszméletlen sok pénze van, de nem tud vele elszámolni?

Megbüntetik? Mire fel?

Hogyan lehet ezt valahogyan kijátszani?


2013. júl. 20. 10:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor az van, hogy amit a kertben találsz 30 centinél mélyebben az az állam tulajdona! "


Tök elméleti kérdés: ha azt mondom, hogy 20 cm mélyen találtam akkor az enyém maradhat?

Mert azt tudtam, hogy minden amit a földben találsz régiséget, kincset, ásványkincseket stb. az az állam tulajdona, de ez a 30 centis szabály ez hogy van? :)

2013. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A régiség az minden esetben az államé, akkor is ha befújta a szél a kertedbe vagy ha 2 centi mélyen van.


Erre a 30 centire valahonnan emlékszem, de ez nem a kincsekre vonatkozik, hanem bármire.

2013. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tök elméleti kérdés volt, csak ezen járt az eszem és nem jöttem rá!

17/f


Ki tudja, hogy mit hoz a sors :)

2013. júl. 21. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!