Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy házam amit én...

Ha van egy házam amit én épitettem, vagy vettem csak én egyedül és senki nem fizetett bele, akkor válás esetén a másik fél kérhet belöle valamit birosági uton?

Figyelt kérdés

Majd késöbb elválunk , akkor a válás során a lány / nő akkor a biroságon kérheti azt hogy övé legyen a ház , vagy a ház értékének felét kell neki fizetnem vagy valami ilyesmi ? ilyen van ? Ha igen akkor még mielött összeházasodunk lehet valami papirt iratni hogy ebbe ne köthessen bele?


Nem , nincs házam , nem akarok megnösülni még , 23 éves vagyok , csak kiváncsiságból kérdeztem hogy van e valami ilyesmi.


2009. okt. 22. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ami már a házasság előtt is a tiéd volt, az a házassággal sem válik közös tulajdonná. De ha biztosra akarsz menni, lehet házassági szerződést kötni.
2009. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen , gondoltam hogy lehet íratni ilyen papirt, de mondjuk nem tudom hogy esne egy lánynak ha elötte aláiratnék vele egy ilyen papirt.
2009. okt. 22. 18:50
 3/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha nem válik közössé a házasság után sem ,és biztos nem lehet belekötni akkor végülis mind1, a papir .


Köszi

2009. okt. 22. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit a házasság előtt kaptál/vettél, az a te KÜLÖNVAGYONOD, ha később megnősülsz, egész életedben (akár 30 év múlva is!) kizárólag a tiéd, semmiféle osztozkodásnak nem lehet alapja...


Arra kell vigyáznod, hogy ez valóban így legyen :

- ne add el a házasságod alatt és ne fektessétek be a vételárát egy közös lakásba, be attól a pillanattól kezdve elveszett a "különvagyonod", innentől kezdve "közösvagyon"-ná válik és a fele a nejedé lesz, hiába ő abba a lakásba esetleg csak 10%-kal szállt bele...

- ha felújításra, bővítésre kerül sor, és ebbe a feleséged is beszáll anyagilag, illetve együtt közösen vesztek fel rá hitelt és együtt törlesztitek, onnantól kezdve a bővítési lakásrészre a feleséged is jogosult 50%-ban... (Tehát nem az egészre, csak a bővített négyzetméter felére, illetve a felújítás miatt felvett összeg felére)...


Ha a házasság előtt már rendelkezel "különvagyonnal" (lakás, ház, autó, nyaraló, bankbetét, stb.), akkor tanácsos az esküvő előtt "Házassági Szerződést" kötni, amiben pontosan leírjátok kinek mije van, miben fogtok osztozni egy esetleges váláskor, stb...


Sajnos, a legtöbben úgy vannak vele, hogy esküvő előtt el sem tudják képzelni, hogy valaha elválnak majd, és bizalmatlanságnak gondolják a Házassági Szerződés gondolatát is, de pár év múlva rájönnek majd, milyen jó lett volna anno ezt a papírt megírni, mennyi vitát el lehetett volna kerülni...


Persze, azt is tudnod kell, hogy ezek rád is vonatkoznak majd, ha netán a menyasszonyodnak/feleségednek lesz saját háza, autója!

2009. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 22. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Honnan vagy abban előre ilyen biztos, hogy neked lesz különvagyonod a házasságod előtt és nem a menyasszonyodnak???...


Amúgy ez a Házassági Szerződés nyugati országokban egy megszokott irat, teljesen természetes mindenkinek, hogy házasodás előtt készítenek egy ilyen szerződést!

Mo-on is egyre többen készítenek ilyen szerződést.

Különben, az a partner, aki ezen megsértődik vagy sértőnek tartja az mindjárt a bizonyítványt is kiállítja magáról : miért fél kijelenteni, hogy nem akarja kifosztani majd a párját a vagyonából pár év múlva, akkor sem, ha netán ellenségként fog ránézni?!

Aki egyenes és becsületes, annak nem sértő ezt kijelenteni és egy szerződésben írásban is elismerni!

2009. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából , 98%ban biztos vagyok abban , hogy nekem lesz saját vagyonom , házam , és nem neki, hogy miért ? Viszonylag egy normálisan fizetö munkám van, nem Magyarországon , és ha minden igaz meg lesz még egy pár évig, ezáltal meglehet amit majd késöbb szeretnék. - Ezt csak azért irtam mert kérdezted , hogy miért.


Amúgy meg nem szeretnék beköltözni férfiként, egy nö házába ami nem az enyém .


Igen, én is igy gondolom ezt a szerzödéses dolgot.

2009. okt. 22. 19:14
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez a


"Amúgy meg nem szeretnék beköltözni férfiként, egy nö házába ami nem az enyém ."


Kicsit furcsán hangzik, de úgy értettem ,hogy egy férfinak kell biztositani ezeket a dolgokat és nem a nönek.

2009. okt. 22. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!