Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérdezhetnek állásinterjún a...

Kérdezhetnek állásinterjún a korábbi fizetésemről, ill. hol dolgoztam, kik voltam a főnökeim?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kérdezhetnek, sőt, tuti, hogy fogják kérdezni, ha egy magára valamit adó céghez mész.
2013. aug. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok magára valamit adó cégnél és néhány ratyibb dolgoztam eddig, korábbi fizetésemről és főnökeimről sosem kérdeztek.


Munkatapasztalatokról, ottani projektekről kérdezősködtek. A korábbi fizetés tabu, ha kérdeznék sem válaszolnék számszerűsítve.

2013. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon nívós céghez mehetett a második, ha még soha nem kértek tőle referenciát a korábbi főnökétől..


Én meg szoktam mondani a fizetésemet, pontosan azért, hogy ne raboljuk egymás idejét. Ha én keresek x összeget, akkor nyilván kevesebb, mint x összegért nem fogok váltani, sőt, elvárok egy + 80-100 ezret minimum. Ha ennyit nem engedhet meg a cégük, akkor minek interviewzzak? Hogy utána megajánljanak nekem valamit, amit úgyse fogadok el?

2013. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a korábbi fizetésed konkrétan nem is fogják kérdezni, azt biztosan hoyg mennyi az elvárt fizetésed, hiszen ha nagyon irreális akkor valóban felesleges egymás idejét rabolnotok. Nincs ebben semmi furcsa. Fordított esetben téged is érdekelne nem? Ha a fizetés pl bruttó 200 akkor ha valaki belövi a bruttó 450-et akkor annak az állásinterjúnak nem sok értelme van. Legtöbbször már az önéletrajzban is kérik a fizetési igény megjelölését, nem véletlenül.

Amúgy a legtöbb helyen igenis kérnek referenciát, sőt adott esetben akár ajánlólevelet is kérhetnek az előző mókahelyedről.

2013. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!