Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy bármely vásárolt...

Igaz az, hogy bármely vásárolt terméket köteles az eladó, a blokk ellenében 3 napon belül visszavenni?

Figyelt kérdés

Amennyiben igen, a használt termékekre is igaz ez?

Pl.: használt cípő


2009. okt. 27. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem
2009. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem használt terméknél nem érvényes.
2009. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ezek szerint NEM használt terméknél igaz?
2009. okt. 27. 16:46
 4/11 anonim ***** válasza:

A kereskedőknek jogszabályi kötelezettsége a termék kicserélésére csak minőségi kifogás, hibás teljesítés esetén áll fenn, amennyiben a termék nem hibás, nem kell kicserélniük. Ennek ellenére minden kereskedő eldöntheti, hogy milyen üzletpolitikát választ az ilyen panaszok kezelésére.


A jogszabály azonban nem segít akkor, ha hibátlan árut szeretne kicserélni a vásárló. Ilyenkor csak a kereskedő jóindulatán múlik, hogy a bizonylattal együtt visszahozott terméket kicseréli-e másikra, vagy esetleg levásárolhatják az árát az üzletben...


szóval nem kötelező,csak illik,ha nincs gond az áruval...ha vissza is vszik,általában le kell vásárolni az árat.

2009. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#veszik
2009. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én egy használt cipőt vásároltam tegnap... Volt ma rajtam 10 percet, amíg a házban összepakoltam az induláshoz stb.

Mikor kiértem a kocsihoz akkor vettem észre, hogy elszakadt, de nagyon!!!

Utólag vettem észre, hogy azon a helyen volt már ragasztva ezelőtt is...

Visszavittem...


Ennyi a történet! Nem kell olyan cipő, ami pár perc használat után elszakad...

Hiába javítanák, nekem ne javítsák!


És azzal, hogy használt cipőt vettem, nem azt vállaltam, hogy ez megtörténhet... Mielőtt bárki ezt írná!

2009. okt. 27. 16:58
 7/11 anonim ***** válasza:

én nem bántani akarlak,jogos a felháborodásod...de sajna akkor is vállalnod kell ezt a következményt..

tényleg nem kötelesek visszavenni,kicserélni...


nem tehetsz semmit.remélem azért nem került túl sokba.

2009. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak 9000 volt...

De ezt is sajnálom.

Jegyzőkönyvet vettek fel és értesítenek, hogy a "független" cipész szakértőjük, hogy dönt...

Független, mi? Hogy lehet valaki független a munkaadójától???

Kész őrület!

2009. okt. 27. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
milyen bolt volt ez?kínai?
2009. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, egy elég nívós cipőkomplexum, Dr. Lupo...
2009. okt. 27. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!