Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én vagyok az eladó és a...

Ha én vagyok az eladó és a szerződésben előleg van, akkor mennyit kell visszafizetnem, ha meghiúsul a szerződés? Dupláját, mint a foglalónál vagy csak az előleg összegét?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Foglaló:


" A teljesítés meghiúsulásáért felelős személy az adott foglalót elveszti, a kapott foglalót kétszeresen köteles visszatéríteni."

Vagyis ha a vevő miatt nem jön létre az adásvétel akkor a foglalót elveszíti. Ha az eladó miatt akkor a foglalót duplán kell visszafizetni


Előleg

"Az előlegként átadott összegnek biztosítéki, szankciós jellege nincs: a szerződés bármely okból történő meghiúsulása esetén visszajár."

Vagyis akár a vevő akár az eladó miatt nem jön létre az adásvételi szerződés akkor is visszajár az előleg..

2013. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt értem, de kétszerese jár vissza?
2013. szept. 4. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint csak nem érted..vagy nem olvastad el mit írtam.. Leírom lassabban is.

Foglalónál ha az eladó lép vissza akkor DUPLA foglalót kell visszaadni.

Előlegnél ha te lépsz vissza akkor csak az ELŐLEGET kell visszaadni...

Az előleg nem más mint a vételár része.. Előleget nem kötelező adni sem...

"Összege nem korlátozott a vételár egészéhez viszonyítva, vagyis az előlegnek jogilag nincs „túlzott mértéke”, ellentétben a foglaló"

2013. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!