Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az ország száz évre...

Mennyi az ország száz évre visszamenőleg számított átlag inflációrátája?

Figyelt kérdés
Egy gazdasági szöveg megírásához lenne szükségem erre az adatra; kerestem mindenfelé, de sehol nem találtam. Hálás köszönettel vennék minden segítséget.
2008. júl. 2. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez a felejtsd el kategória.

A mai forint amúgy is csak 46-óta létezik, arra találhatsz, de hogy mit kezdesz a forint elötti pengővel, a 2 világháború elszállt inflációjával, nameg a 29-es gazdasági világválsággal, arra ötletem sincs...

2008. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
46-tól számítva is jó - igazából nem a száz év a lényeg, hanem csak az, hogy egy sok évtizedes átlag legyen; 46-tól kiindulva tehát az a máig tartó 6 évtized+két év is elég.
2008. júl. 2. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán az MNB honlapján megtalálod az inflációt, de szerintem kizárt hogy ilyen régi adatok is mind meglegyenek, és kiszámolod magad. De minek ez egyáltalán, ennek az adatnak szerintem nem igazán van értelme, és nem hinném hogy ilyet találsz valahol. Max az inflációt, de szerintem azt se neten kéne keresni.
2008. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezt találtam neked kb. 10 perces munkával.


[link]

[link] (4. oldal)

2008. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönetem a segítségért! Jól jöttek mind a linkek, mind az MNB-s tipp. A kérdést ezennel kielégítő mértékben megválaszoltnak nyilvánítom, és mégegyszer köszönök mindenkinek mindent. :)
2008. júl. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!