Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelentés? Megérne egy...

Feljelentés? Megérne egy újságcikket?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiammal és férjemmel vásárolni voltunk a Sparban. Hogy ne kelljen folyton letépnem a zacskót,beraktam a bevásárlókocsiba egy kb. 3 zacskót tartalmazó hengert. Besípolt a pénztárnál, mert lopásgátlót raktak bele, éééés feljelentett a Spar. Be kellett mennem a Security irodába, és megaláztak, mert 300 Ft-os lopást követtem el. Az nem számít hogy teljes guriga vagy 3 db. Mi a véleményetek? Én még mindig nem tértem magamhoz, hogy ehhez van-e joguk...
2013. okt. 19. 07:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

"Be kellett mennem a Security irodába, és megaláztak"


Megmotoztak? :D


"Mi a véleményetek? Én még mindig nem tértem magamhoz, hogy ehhez van-e joguk..."


Hogy a turoba ne lenne joguk? Az ok szemszogukbol nezve fizetes nelkul akartal kihozni 3 zacskot, nem szivatasbol csinaljak ezt veled!

2013. okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Te lopást követtél el. Ami szabálysértés, mert 50.000 Ft alatt van az érték. Szerintem kapsz egy 30.000 Ft-os bírságot és ezzel le is zárják az ügyet. Minden szabályos volt, nem értem a felháborodásodat.
2013. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Hőbörgés helyett inkább vond le a tanulságot és máskor ne trükközz a zacskóval. A Sparban szabályoaan jártak el.
2013. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem értettek meg. Én el sem hoztam volna azt a 3 zacskót, hanem bent hagytam volna a bevásárlókocsiban, annyira nem az volt a célom hogy eltulajdonítsam. Sok-sok ezek Ft-ot ott hagytam, nem gondolhatta a Spar , hogy pont azt a 3 zacskójukat nem tudtam kifizetni. Szerintem bármilyen nem lopós tisztességes állampolgár is kerülhet ilyen cipőbe. És igenis fel vagyok háborodva, mert talán ha a táskámba rakok és gurigát, akkor azt el akartam lopni. De az ami a kocsiba van szem előtt azt nem. Nem, nem motoztak meg, de azért így is megalázó volt hogy 2-en bekísértek az irodába, és ismerjem el, hogy lopást követtem el..
2013. okt. 19. 07:48
 5/33 anonim ***** válasza:
32%
"Ezek szerint nem értettek meg." Ahogy nezem, mindharom hozzaszolo (en vagyok az elso) tokeletesen megertett. Te bevittel 3 sajat zacskot, majd csodalkozol, hogy a biztonsagiak vegeztek a munkajukat, es ellenkezo bizonyitek hianyaban nem hagytak, hogy fizetes nelkul kihozd oket.
2013. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

Szóval aki két tábla csokit tesz a kocsiba, az is védekezhet így, mert ő kifizette volna, ha kérték volna...

Miért nem raktad a zacskókat fel a szalagra? Te loptál ez nem vitás. Itt a te felháborodásod az érdekes. Most kicsiben kezded, utána veszel két karton tejet és egy dobozt raksz fel a szalagra... Mondjuk az még kimagyarázható, de ez a zacskós műsor nem. Milyen világban élünk, hogy a tolvajoknak áll feljebb én elsüllyednék szégyenben a helyedben.

2013. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

"mert talán ha a táskámba rakok és gurigát, akkor azt el akartam lopni. "


Ha kijutottál volna a zacskókkal bizonyára a táskádban landolt volna. Gondolom nem az első eset, hogy ingyen jutsz zacskókhoz. Illetve az bánt még téged, hogy csak 3 db volt a gurigán, míg előzőekben majdnem teljes gurigát tudtál lopni. Szégyelld magad te tolvaj...

2013. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, azt gondolom ebből látszik, hogy milyenek is vagyunk mi emberek egymással. Én még a kedves hozzászólásaitok ellenére is úgy gondolom hogy ez nem lopás. Ezek szerint ha 3 zacskóba rakom a 3 paprikát akkor is lopok?
2013. okt. 19. 08:17
 9/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem, akkor nem lopsz. Ha hengerestül elviszed a zacskókat, termék nélkül, akkor lopsz.Van erre egy nagyon f.asza törvényünk, úgy hívják 2012 évi II. tv. a szabálysértésekről, ajánlom az elolvasását, meg az összes későbbi kiegészítésének az elolvasását is.
2013. okt. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem a zacsko a lenyeg... olyan dolgot tettel a kocsidba es raadasul hagytal is bent amit nem mutattal be a penztarosnal kvazi a tudta nelkul szeretted volna kihozni ez a teny allas! Hoboroghetsz nyugodtan csak igazibol nincs ertelme. EN nem tartalaok csalonak sem loponak de inkabb tanuld meg egy eletre, hogy ilyet NEM csinalunk! Sokan lopjak a zacskokat es igy vedik magukat az uzletlancok! De ha azt mondjak , hogy jolvan neked lenezzuk mert csak 3darab volt akkor innentol kezdve mindenkinek el kell nezni mert mindenki hivatkozhat arra, hogy csak ennyi vagy annyi darab! Itt az a lenyeg, hogy TE olyan termeket akartal kihozni az uzlet teruleterol ami lopasgatloval volt ellatva... Az mar egy mas dolog hogy nem voltak veletek rugalmasok de az nem elvarhato dolog. Remelem tanultatok az esetbol!!
2013. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!