Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Válás esetén kaphatok: a...

Válás esetén kaphatok: a férjemnek van egy lakása, -2 héttel a házasság kötés előtt vette. A hiteleket közösen fizetjük (bár az ő nevén megy () -ebből a lakásból bármit? /21 éve vagyunk házasok/

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 13:09
 1/9 anonim válasza:
én hallottam valami olyasmit, hogy 10 vagy 15 év után minden közös. tehát szerintem a fele az jár.
2009. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ilyen, hogy ennyi meg ennyi év után minden közös. A házasság előtt szerzett vagyon, akkor is az övé marad, ha 100 évig él házasságban. Már a neve is mutatja. Attól tartok, hogy ha a hitel az ő nevére lett felvéve, és nincs semmilyen papíron nyoma annak, hogy ezt te is fizetted, akkor sajnos nem sokat remélhetsz, de nem értek hozzá, nem akarok hülyeséget mondani. Az tuti, hogy ha lakást a házasság előtt vette, akkor abból te semmit sem fogsz látni.
2009. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakás a férjedé, DE CSAK részben: a lakás jelenlegi értékéböl le kell vonni a házasság alatti törlesztés felét, annyi a tied. Tehát vett egy lakást x összegért, aminek egy része kölcsön volt. Amit a kölcsön törlesztésre fizettetek a házasság alatt - függetlenül attól, hogy kinek a nevén futott - az közös, mivel a házasságban vagyonközösség van. Extrém esetben ha CSAK a férjed dolgozott volna a házasság ideje alatt, a kölcsönt csak ebböl fizette volna, akkor is közösnek számit!

Tehát a lakás ugyan az övé, de neked jár belöle a törlesztés értékének a fele.

2009. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is az utolsóval értek egyet.
2009. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tényleg van olyan, hogy 10 év házasság után minden közös!!!!

ez tényleg így van!

2009. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 24. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
ma 14:07-es: honnanveszed ezt? Nincs igazad, a házasság elötti saját vagyon NEM LESZ közös!
2009. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem miért szajkózzák sokan, hogy x év után minden közös. Ahogy már valaki írta is, a neve is ez házasság előtt szerzett vagyon! Ezen a házasság nem változtat.
2009. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen kaphatod, minimum a felét, hiszen 21 év házasság után hiába van a nevén, nem csak az övé,hanem KÖZös.jOGILAG megkapod a felét. Nem is lehetne másképp ! Ez 100%-ra tudom.
2011. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!